imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Derby Pszowa dla Górnika

01.10.2019 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Klasa B

Naprzód Krzyżkowice przegrał 2:4 derbowe spotkanie z Górnikiem Pszów. Spotkanie miało nerwowy przebieg, arbitrzy pokazali aż 9 żółtych i 2 czerwone kartki.

Już w 18. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Robert Świerczek. W 32. minucie do wyrównania doprowadził Robert Rucki. Jeszcze przed przerwą goście zdołali jednak ponownie wyjść na prowadzenie, za sprawą Zbigniewa Grasmana, który wykorzystał rzut karny.

Druga połowa rozpoczęła się dla gospodarzy fatalnie. Już w 48. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Andrzej Mandrysz i gospodarze musieli grać w osłabieniu. To zaś już w 57. minucie wykorzystali goście za sprawą Grasmana. Mimo przewagi przyjezdnych, gospodarze walczyli i kilka chwil później Dominik Gołofit zdobył kontaktowe trafienie. Ostatecznie na niewiele się to zdało, bo w 80. minucie arbiter spotkania podyktował drugi rzut karny dla gości, do piłki ponownie podszedł Grasman, ustalając wynik spotkania na 2:4. W 65. minucie czerwoną kartkę na ławce obejrzał trener gospodarzy Wiesław Herda.(art)

• Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19