Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Srebro sztafety wodzisławskich biathlonistów w krajowym czempionacie

14.03.2017 00:00 red.

Od 2 do 5 marca w Dusznikach-Zdroju rozgrywane były Mistrzostwa Polski w biathlonie. Zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim, biegu długim, oraz biegu sztafetowym. W zawodach stratowali zawodnicy klubu Strzał Wodzisław, a wicemistrzowski tytuł wywalczyła sztafeta młodzików młodszych w składzie: Fabian Suchodolski, Dawid Kufieta i Kacper Brzóska.

Szans medalowych było nieco więcej. W biegach sprinterskim bardzo dobrą formę zaprezentował Kacper Brzóska, który otarł się o podium, zajmując 4. miejsce. Dobrze spisali się również pozostali zawodnicy „srebrnej sztafety”: Fabiana Suchodolski zajął 6. miejsce a Dawida Kufieta 7. W biegu na długim dystansie najlepszy wynik osiągnęła Paulina Nowak. Młodziczka Strzału Wodzisław fenomenalnie biegła, nieźle strzelała, zaliczając tylko 3 kary. Ostatecznie zajęła 4. miejsce, a do brązowego medalu zabrakło bardzo niewiele. W młodzikach sporą niespodziankę zrobił Rafał Zając, który miał życiowy bieg i celne oko. kończąc rywalizację na wysokim 5. miejscu. W młodzikach młodszych po raz kolejny dobrą formą wykazał się Kacper Brzóska, meldując się na mecie jako 6. zawodnik mistrzostw.

• Numer: 11 (852)
  • Data wydania: 14.03.17