Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patryk podwójnym medalistą mistrzostw kraju w pływaniu

14.03.2017 00:00 red.

Patryk Rożenek, zawodnik Górnika Radlin i uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie zdobył 2 brązowe medale Mistrzostw Polski 15–latków w pływaniu. Zawody odbywały się w dniach od 3 do 5 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Radliński pływak wywalczył krążki w wyścigach na 50 i 100 m stylem grzbietowym. – Treningi były bardzo ciężkie i dużo czasu poświęciłem, żeby być w formie, którą zaprezentowałem na mistrzostwach – mówi młody sportowiec. Dodaje, że na pływalni spędza tygodniowo 17 godzin, a na zawody jechał z myślą o zdobyciu jakiegoś krążka. – Podczas tych mistrzostw udało mi się dwa razy być brązowym medalistą i cieszę się z tego. Nie liczyłem na więcej medali, ale wyścigu na 50 m w grzbiecie mogłem zdobyć srebro – dodaje Patryk Rożenek. Podkreśla jednak, że dał z siebie wszystko, choć mały niedosyt pozostał. Mówi między innymi o możliwości uzyskania lepszego czasu na 200 m grzbietem. Trener Rożenka, Jacek Kuliński dodaje, że medali się spodziewali, ponieważ Patryk był w grupie faworytów do zdobycia krążków.

Przed młodym sportowcem teraz kolejne zawody i kolejne rywalizacje, do których już teraz się przygotowuje. Patryk w najbliższym czasie weźmie udział w Mistrzostwach Szkół Sportowych w Raciborzu, które odbędą się już 18 i 19 marca. – Może znowu zdobędę jakieś medale – mówi z uśmiechem na twarzy.

Pod szyldem Górnika Radlin na marcowych mistrzostwach startowali również inni zawodnicy. A byli to Oliwia Kosiorowska, Jan Strączek i Anita Wojtasik. Choć tym młodym pływakom medali żadnych nie udało się zdobyć, to są jednak powody do dumy. – Każdy z nich pobił minimum dwa swoje rekordy życiowe. Jan poprawił aż pięć swoich wyników. Te liczby są nadzieją dobrych startów w przyszłości. Są również największą nagrodą dla sportowców, ponieważ sukcesem jest pokonać swój własny czas – podkreśla trener. Jacek Kuliński dodaje, że wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę.

(juk)

  • Numer: 11 (852)
  • Data wydania: 14.03.17
Czytaj e-gazetę