Wodzisławianie w maskach walczą o czyste powietrze
WODZISŁAW Na billboardach i plakatach w mieście, w mediach społecznościowych, miejskiej stronie internetowej, czy na łamach portalu nowiny.pl można zobaczyć zdjęcia wodzisławian w maskach przeciwgazowych. Są twarzami nowej kampanii ekologicznej „Zdemaskuj smog”. Kampania wystartowała 8 listopada.
Jak zdemaskować smog?
– „Zdemaskuj smog” to kampania informacyjna o charakterze lokalnym. W ramach tego przedsięwzięcia poruszamy kwestię zanieczyszczeń powietrza, pokazujemy, jak szkodliwy wpływ mają na nasze zdrowie i – przede wszystkim – podpowiadamy, jak „zdemaskować smog”, czyli prezentujemy gotowe rozwiązania na to, jak skutecznie zapobiegać niskiej emisji i walczyć ze smogiem. – mówi Anna Szweda–Piguła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl. – Chcemy zwrócić uwagę jak największej liczby osób na ten ogromny problem. Mamy nadzieję, że zrealizujemy nasz cel, tym bardziej że w stworzeniu kampanii pomogli nam mieszkańcy kilku dzielnic naszego miasta, czyli osoby, z którymi w pewnym sensie mogliby utożsamiać się ich sąsiedzi – dopowiada.
Twarze z castingu
Jeszcze we wrześniu miasto zorganizowało internetowy casting na twarze nowej kampanii Wodzisławia Śląskiego. Do realizacji „Zdemaskuj smog” zaproszono cztery osoby: Paulinę Śnieg z osiedla XXX–lecia PRL, Filipa Chroboka ze Starego Miasta, Mirosławę Wachowicz z osiedla Przyjaźni i Kamila Witę z osiedla Dąbrówki. Kampania „Zdemaskuj smog” uzupełnia związane z walką z niską emisją wielkie edukacyjne przedsięwzięcie Subregionu Zachodniego – „Gmina z (dobrą) energią! Modelowa kampania edukacyjno–informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej”. Konferencja inaugurująca działania Subregionu Zachodniego odbyła się 3 listopada.
Więcej działań
Kampania „Zdemaskuj smog” jest jednym z działań mających na celu zwalczanie niskiej emisji: zaczynając od programów związanych z termomodernizacją kamienic, dotacjami do remontów systemów grzewczych, kończąc na konferencjach naukowych i materiałach edukacyjnych.
Przypomnijmy, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w raporcie wydanym w 2016 r. wskazała, że 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast znajduje się w Polsce. Wodzisław Śląski znalazł się w tym zestawieniu na 5. miejscu.
(tora)
Najnowsze komentarze