imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Naprzód lepszy o jedną bramkę

14.10.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa A

Naprzód Rydułtowy pokonał 3:2 Górnika Radlin. Pierwsza połowa nie zwiastowała emocji. A-klasowy pojedynek rywali zza miedzy na dobrą sprawę nabrał rumieńców dopiero po dwóch kwadransach gry. Wtedy na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Michał Jureczko. Piłka poszybowała na krótszy słupek i zaskoczony takim strzałem bramkarz Górnika był bez szans. Kilka chwil później gospodarze podwyższyli na 2:0 za sprawę efektownego szczupaka Łukasza Postawki, który wykończył centrę z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wykorzystał niepewną postawę obrońców Górnika i podwyższył na 3:0. Wydawało się, że już po meczu, ale w 55. minucie Marcin Plura niczym pociąg ekspresowy wparował z piłkę w pole karne, tam dograł do kolegi, ten błyskawicznie mu piłkę odegrał a Plura  spokojnie ograł bramkarza i mimo asysty obrońców wjechał z piłką do bramki. W 80. minucie, po zespołowej akcji Gracjan Papok otrzymał piłkę tuż przed bramką i nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki. Gospodarze dowieźli jedna do końca korzystny wynik i zainkasowali 3 punkty.

Naprzód Rydułtowy – Górnik Radlin 3:2

Bramki: Jureczko (29.), Postawka (36.), (45.+3.) - Plura (55.), Papok (80.)

• Numer: 41 (726)
  • Data wydania: 14.10.14