Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Przedszkole z Zaczarowaną Polaną

09.10.2012 00:00 red

LUBOMIA  11 października w Przedszkolu Publicznym zostanie zainaugurowana działalność pracowni plastycznej Zaczarowana Polana.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się o godz. 13.00. Poprowadzi je Ewa Lenard, artystka z Lubomi, związana z galerią sztuki Złote Grabie w Rydułtowach. Pracownia jest jej autorskim pomysłem. Sama decydowała o jej wyposażeniu, przygotowała wystrój, wymalowała pomieszczenie. – Pani Ewa zaproponowała, że mogłaby poprowadzić zajęcia plastyczne, ja z kolei od dawna myślałam o otwarciu pracowni plastycznej. W ten sposób doszłyśmy do porozumienia – mówi Grażyna Brachmańska, dyrektor przedszkola w Lubomi. Pracownia przyda się tym bardziej, że przedszkole posiada piec ceramiczny, w którym można wypalać glinę. Do tej pory jednak nie bardzo było gdzie lepić gliniane figury. Pracownia, która znajduje się w piwnicach przedszkola problem rozwiązuje. Jak zaznacza dyrektor placówki, w Zaczarowanej Polanie odbywać się będą wszystkie zajęcia plastyczne, jakie przedszkole realizuje.

Z Zaczarowanej Polany dzieci będą mogły korzystać również poza godzinami pracy przedszkola.  Dla uzdolnionych plastycznie maluchów uruchomione zostaną zajęcia popołudniowe. Poprowadzi je również Ewa Lenard. – Docelowo planuję otwarcie trzech grup po 5–6 maluchów. Każde zajęcia powiązane będą z jakąś bajką, do której dopasowana będzie twórczość artystyczna – mówi Ewa Lenard. Zajęcia uatrakcyjni specjalna sceneria. Artystka planuje przygotować dla uczestników specjalne bajkowe stroje. Sama również będzie przebierać się za postaci z bajki. Dzieciakom podoba się w pracowni. – Bardzo tu kolorowo i ładnie – mówi 6–letni Szymon Czerniecki. – Już nie mogę doczekać się zajęć, które tutaj będziemy mieć – dodaje jego koleżanka Oliwia Kondziołka.

(art)

  • Numer: 41 (622)
  • Data wydania: 09.10.12