Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Biją rywalki nie tylko w lidze

16.11.2010 00:00 art
W turnieju siatkarskim z okazji Dnia Niepodległości bezapelacyjnie najlepsze były siatkarki Zorzy Wodzisław.

W turnieju wystartowały 4 drużyny kobiece, wśród nich Happy Sport Opava. Czeska ekipa przyjechała w mocno okrojonym, bo zaledwie 7– osobowym składzie. Za naszą południową granicą 11 listopada to normalny dzień pracy i nauki.

W pierwszym spotkaniu Polonia Łaziska Górne pokonała 3:0 Happy Sport Opava. Czeska ekipa sprawiła spore problemy łaziszczankom dopiero w 3 secie, który został rozstrzygnięty na przewagi. W drugim meczu gospodynie bez problemów rozprawiły się w trzysetowym pojedynku z MMKS–em Kędzierzyn Koźle.

W spotkaniu o miejsce trzecie Happy Sport pokonał MMKS 2:1. Czeszki pewnie wygrały w setach 1 i 3, ale w 2 musiały uznać wyższość rywalek. W finałowym pojedynku Zorza od początku dominowała na parkiecie i w efekcie wygrała 3:0, zwyciężając w całym turnieju.

Organizatorem turnieju był Urząd Miasta w Wodzisławiu wspólnie z MOSiR–em Centrum.

• Numer: 46 (523)
  • Data wydania: 16.11.10