Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Na głowie potrafią zrobić wszystko

16.10.2007 00:00
Fryzjerki z Wodzisławia będą reprezentowały Polskę podczas międzynarodowego konkursu Wella Trend Vision Award, który pod koniec października odbędzie się w Barcelonie

Panie z salonu Fantazja zajęły drugie miejsce w ogólnopolskiej edycji konkursu. Ich popisowa fryzura to dzieło szefowej Iwony Witaszak.

- Zgodnie z regulaminem mogłyśmy wybrać jeden spośród czterech zaproponowanych przez firmę Wella trendów. Zdecydowałam się pop couture, awangardową fryzurę z zastosowaniem kontrastów w kolorach i cięciu oraz krótko - długą grzywkę. Inspiracją były stroje z lat 60, w których dominowały czyste ostre kolory oraz geometryczne wzory i kroje - tłumaczy pani Iwona.

Przygotowania do konkursu były robione w ogromnym pośpiechu, bo w ostatniej chwili zrezygnowała z udziału wcześniej wybrana modelka. Na szczęście zgodziła się ją zastąpić pracownica salonu Dorota Raszka. Oprócz fryzury trzeba było jeszcze wymyślić strój. I tutaj także odezwała się artystyczna dusza pani Iwony. Potrzebne rzeczy znalazła w sklepie z używaną odzieżą. Brakujące dodatki pożyczyła od przyjaciółki.

- Z zasłony za 6 złotych zrobiłam spódnicę bombkę. Ponieważ na włosach Doroty dominowały różne odcienie fioletu, potrzebowałam takich właśnie dodatków. Na szczęście przyjaciółka uwielbia ten kolor - mówi pani Iwona.
W Warszawie na finałowej gali salon Fantazja reprezentowała oprócz pani Iwony i Doroty, Katarzyna Stanięda, która wykonywała makijaż. Teraz dwuosobowa delegacja pojedzie w nagrodę do Barcelony.
- Nie startujemy już w konkursie, ale razem z ekipą, która zajęła pierwsze miejsce będziemy tam reprezentowały Polskę. To będzie doskonała okazja do podpatrzenia mistrzów fryzjerskich światowej sławy - mówi Iwona Witaszak.

(j.sp)

  • Numer: 42 (404)
  • Data wydania: 16.10.07