imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Pobici na własnym boisku

17.10.2006 00:00
Odra przegrała z MOSM Bytom.
Podopiecznym Marka Malika zdecydowanie lepiej gra się w spotkaniach wyjazdowych niż przed własną publicznością. Tym razem przegrali spotkanie z drużyną MOSM Bytom II 61:80 i jest to ich druga porażka na własnym parkiecie w tym sezonie. W piątkowym spotkaniu zawiodła przede wszystkim skuteczność naszego zespołu - mówi Marek Malik, trener Odry. Do przerwy wodzisławianie przegrywali już 8 punktami, ale po przerwie wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce trzeciej kwarty bytomianie pokazali jednak, że to im należy się zwycięstwo w tym meczu i ostatecznie wygrali całe spotkanie 80:61. Cieszyć może bardzo dobra statystyka Pawła Kiermaszka, który zaliczył aż 22 zbiórki z tablicy, co w koszykówce nie zdarza się często.

W drużynie gospodarzy zadebiutował 15 letni Karol Olszar, który trenuje z Odrą dopiero od miesiąca, a już rozegrał oficjalne spotkanie. Karol ma spore perspektywy przed sobą. Mierzy 199 cm i z treningu na trening robi spore postępy. Jeśli dalej tak będzie, to na pewno przyniesie nam sporo korzyści­ - chwali swojego podopiecznego Marek Malik.

Po pięciu meczach zakończyła się pierwsza runda rozgrywek. Już w najbliższy piątek, 20 października, kadeci wodzisławskiej Odry zmierzą się na własnym parkiecie w pierwszym spotkaniu rewanżowym z drużyną GTK Gliwice. Przypomnijmy, że wodzisławianie wygrali w Gliwicach w 1 kolejce wynikiem 64:63. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu.

Odra Wodzisław - MOSM Bytom II 61:80 (14:17, 13:18, 17:25, 17:20).