imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Komplet zwycięstw

10.10.2006 00:00
Młodzicy starsi MKS-u Wodzisław wygrali z MCKiS Jaworzno.
Był to trzeci mecz wodzisławskich koszykarzy w tym sezonie i trzecia wygrana. W pierwszym meczu pokonali na własnym parkiecie MCKS Czeladź 77:53, a tydzień później rozgromili drużynę KS Żory 105:32. W poniedziałek 2 października spotkali się w Wodzisławiu z ekipą Miejskiego Centrum Kultury i Sportu z Jaworzna i w niczym nie przypominali słabej drużyny z wysoko przegranych meczy z MMKS Dąbrowa Górnicza i MOSM Bytom. Jak przyznaje sam szkoleniowiec wodzisławian Mirosław Pielorz: mecz do trzeciej kwarty był bardzo wyrównany. Dopiero ostatnia kwarta wygrana 9 - punktową przewagą udowodniła wyższość naszej drużyny i ostatecznie wygraliśmy 18 punktami. Znakomicie zaprezentował się w tym spotkaniu Przemysław Błoński, który zgarnął aż 19 punktów. Wczorajszego wieczoru podopieczni Mirosława Pielorza rozegrali czwarty mecz w tym sezonie. Tym razem zmierzyli się w Rybniku z tamtejszym MKKS Rybnik. Wynik podamy w następnym wydaniu Nowin Wodzisławskich.

MKS Wodzisław - MCKiS Jaworzno 64:46 (18:12, 10:9, 18:16, 18:9). Punkty dla MKS Wodzisław zdobywali: Przemysław Błoński 19, Szymon Sikorski 13, Maciej Morgenstern 12, Dariusz Wojak 8, Piotr Majcher 6, Bartosz Trzeciak 4, Rafał Głomb 2, Karol Budziński 0, Adam Serwotka 0 i Kacper Zach 0.