Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Sposób na sukces

09.05.2006 00:00
Ryszard Tkocz jako jedyny w powiecie korzysta z dotacji Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Ryszard Tkocz dokładnie rok temu postanowił założyć działalność gospodarczą w branży bezpieczeństwa i higieny pracy. Aby stworzyć tego typu ośrodek szkoleniowy potrzebny jest spory wkład finansowy. Niezbędny okazał się kredyt - mówi Ryszard Tkocz.
 
Dowiedział się o możliwości wzięcia udziału w konkursie dla przedsiębiorców, którzy nie działają dłużej niż 3 lata i zatrudniają nie więcej niż 10 osób.
 
Wnioski o dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyjmowała Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego. Możliwy był zwrot poniesionych kosztów w wysokości 50%. Postanowił spróbować. Nie ukrywam, że składałem wniosek z płonnymi nadziejami. Projekt był stosunkowo skromny. Cała kwota poszła na wyposażenie biura i sali szkoleniowej w niezbędny sprzęt do prowadzenia szkoleń. Obawiałem się braku doświadczenia w unijnych dotacjach oraz tego, że moja działalność trwała dopiero od kilku miesięcy. Ale udało się – mówi przedsiębiorca.
 
Po złożeniu wniosku specjalna komisja badała m.in. konkurencyjność firmy na lokalnym rynku, doświadczenie, możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych itp. Dziś ośrodek zajmuje się nadzorem bhp w przedsiębiorstwach oraz organizowaniem szkoleń i kursów zawodowych dla firm i instytucji naszego regionu. Ma także pozwolenie Urzędu Górniczego w Rybniku na prowadzenie szkoleń pracowników zakładów górniczych.
 
Marcin Macha
  • Numer: 19 (328)
  • Data wydania: 09.05.06