Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Górale na start

18.04.2006 00:00
9 kwietnia odbyła się II edycja zawodów w rowerach górskich „Grand Prix MTB Rydułtowy - Orlova 2006”.
Zawody realizowano w ramach programu INTERREG III Czechy Polska. Na widowiskowej i ciekawej trasie usytuowanej w obrębie parku miejskiego w Orlovej rozegrano pasjonujące zawody. Tym razem aura była łaskawa dla miłośników „górali”, to też na starcie stanęła rekordowa liczba 94 zawodników. Najciekawsza i najliczniejsza rywalizacja odbyła się w kategorii „elite” gdzie po zaciętej walce zwyciężył Roman Pietruszka z Gliwic. W tej samej kategorii wśród pań pierwsza była Agnieszka Krok z Krakowa. Wśród „mastersów” najlepszy okazał się Dominik Oględziński z Krakowa. W kategorii „junior” najszybszy na mecie okazał się Piotr Chmielewski. Wśród juniorów młodszych zwyciężył Krzysztof Podraza RMF Mountein Kraków. Najlepszą z dziewcząt w tej grupie wiekowej okazała się Czeszka Katrina Gnojkova. W kategorii młodzików zwyciężył Jakub Jurak z Havirova. W najmłodszej grupie wiekowej „żak” najszybciej do mety dojechał Karol Jarzębowski z Bielska Białej. Wśród dziewcząt zwyciężyła Elżbieta Figura - Bielsko Biała. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejną edycję zawodów rowerowych w ramach Grand Prix w dniu 23 kwietnia, również w Czechach w Orlovej.

• Numer: 16 (325)
  • Data wydania: 18.04.06