Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Sonda

11.04.2006 00:00
Czy targi pracy pomagają bezrobotnym?
Maria Bogusz z Wodzisławia
Jestem bezrobotna od dwóch lat. Liczę, że znajdę tutaj coś dla siebie. Szukam już jakiegokolwiek zajęcia. Nie jestem wybredna, bo z męża renty nie jesteśmy w stanie się utrzymać. Do tego jeszcze syn się uczy, więc jest naprawdę ciężko. Z zawodu jestem krawcową. Kobietom w moim wieku trudno znaleźć zatrudnienie.
 
Sylwia Bil z Wodzisławia
Pracowałam już za granicą i wiem jakie warunki finansowe oferują tam pracodawcy. Co tu dużo ukrywać, takich pieniędzy nie zarobię w Polsce, bo tutaj jest jak jest. Nie boję się wyzwań, znam języki obce, łatwo nawiązuję kontakty, myślę więc, że uda mi się znaleźć jakąś pracę. Panie z wodzisławskiego PUP–u poradziły mi, żebym skorzystała z sieci EURES. Są tam dostępne sprawdzone oferty pracy zagranicznych firm.
 
Marek Krzystała z Wodzisławia
Właściwie przyszedłem się tutaj jedynie rozejrzeć. Moi koledzy szukają pracy. Ja nie muszę się raczej martwić. W tym roku zdaję maturę, ale kończę klasę o specjalizacji maszyny i urządzenia górnicze w Technikum Mechanicznym i mam zagwarantowaną pracę przez Kompanię Węglową. Na targach brakuje jednak ofert pracy dla ludzi z takim wykształceniem jak moje.
 
Kasia Tarnowska z Wodzisławia
W tym roku kończę studia o specjalizacji pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie Opolskim. Miałam nadzieję, że znajdę tutaj coś dla siebie, bo po obronie chcę wrócić do Wodzisławia. Niestety, nie ma żadnych atrakcyjnych ofert pracy w zawodzie, który wybrałam. Podobna sytuacja jest także w Opolu. Póki co rozeznaję rynek pracy, ale widzę, że będzie ciężko coś znaleźć.
  • Numer: 15 (324)
  • Data wydania: 11.04.06