Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Puchar dla Syryni

10.05.2005 00:00
Naprzód Syrynia pokonał czwartoligową Przyszłość Rogów w finale Pucharu Polski Podokręgu Racibórz.
Wielką niespodzianką dla kibiców był wynik pucharowego meczu Naprzodu Syrynia z Przyszłością Rogów. Naprzód pokonał ostatecznie silniejszego rywala i zdobył zasłużony puchar. W pierwszej połowie zdecydowanie prowadzili jednak piłkarze z Rogowa, prowadząc 2:0. Czwartoligowcy nie docenili jednak rywali, którzy w drugiej połowie wyrównali 2:2. Gole dla Syryni strzelili Marek Rzazonka (’65) oraz Rafał Kudełka (‘78). Ostatecznie o wyniku zdecydowały rzuty karne, w których triumfowała Syrynia 3:1. Bramki te były dziełem Czesława Ochwata, Marka Rzazonki oraz Stanisława Wieczorka. Mecz obejrzało około czterystu kibiców. W klubie cieszą się z dobrych wyników swojej drużyny, która w minioną środę na swoim boisku pokonała Czarnych Gorzyce 2:0. Bramki strzelili Michał Roga oraz Michał Góralczyk.

Warto dodać, że zespół Naprzodu całkiem dobrze radzi sobie w wiosennych rozgrywkach. Do tej pory przegrał tylko dwa mecze (z Krzyżanowicami oraz w minioną niedzielę z GKS-em II Jastrzębie), pozostałe wygrała. Dobre wyniki zapewniły jej bezpieczne miejsce w środku tabeli, gdzie ewakuowała się po jesiennej rundzie z ostatniego miejsca. Od niedawna drużynę trenuje Janusz Skrzypiciel. Siedmiu naszych zawodników na osiemnastu ma już powyżej trzydziestu lat. Zespół stara się bardzo i naprawdę zasługuje na pochwałę. Dziękuję także zarządowi klubu, który dba o dobrą, przychylną atmosferę” – mówi trener Skrzypiciel.

Prezesem syryńskiego klubu jest Damian Motyka, a jego zastępcą Bogdan Motyka. W zarządzie zasiada także m.in. Tomasz Motyka. Kierownikiem drużyny jest Józef Czajka.