Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Szczęście polonistów

26.04.2005 00:00
Samobójcza bramka Odry II przesądziła o kolejnym zwycięstwie Polonii Marklowice.
W sobotę na boisku w Marklowicach Polonia pokonała zespół rezerw Odry Wodzisław 1:0. Mimo że poloniści zostawili swoje serce na boisku, to jednak o ich zwycięstwie przesądziła samobójcza bramka Odry, która padła w 43 minucie. Piłkę z wolnego dośrodkował Marek Powiecko, a w zamieszaniu pod bramką Skaby futbolówka odbiła się niefortunnie od obrońcy Odry i wpadła do siatki. Pierwsze dwadzieścia minut należało do gości, których przewaga była widoczna. Z minuty na minutę gospodarze zaczęli jednak grać coraz pewniej, uzyskując lekką przewagę. W drugiej odsłonie gra bardziej się wyrównała, ale to piłkarze Polonii mieli więcej sytuacji do strzelenia bramek. Pierwszą wypracował Darek Halszka, który uderzył z narożnika pola karnego po długim rogu bramki, ale tym razem bramkarz Odry popisał się efektowną obroną. Później Marek Powiecko przedarł się prawą stroną, jednak jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce bramki Odry. Kolejną szansę podwyższenia wyniku Polonii miał również Halszka, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Odry, jednak piłkę z linii bramkowej wybił obrońca z Wodzisławia. W następnych minutach pięknym strzałem popisał się Ariel Goliwąs, piłka jednak przeleciała wysoko nad siatką przeciwnika. W końcówce kolejną szansę na zdobycie gola zmarnował Powiecko, który przejął piłkę po błędzie bramkarza w połowie boiska i miał przed sobą pustą siatkę, jego strzał minął jednak bramkę gości. Drużyna Odry również podejmowała próby zdobycia gola, jednak kolejne próby kończyły się fiaskiem. Dwukrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Dawida Miki, który dość nerwowo przeżywał każdą akcję, ze wszystkich prób wyszedł jednak cało.

Skład Polonii Marklowice: Mika - Skupień Michał, Staniek, Drobny - Sobol (80 Gawlik), Skupień Maciej, Powiecko, Pawelec , Owczarek - Halszka (88 Brzoska), Mańka (65 Goliwąs)
Trener: Leszek Powiecko