Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Brązowi zawodnicy

06.08.2003 00:00
Rydułtowscy miłośnicy thriatlonu znów stanęli na podium. Zawodnicy z Rydułtów, którzy trenują pod okiem Michała Szłapki, zdobyli kilka kolejnych medali do swojej kolekcji. 20 lipca wystartowali na zawodach w Norymberdze. O medale walczyło ponad 500 zawodników, a sportowcy z Ryduł-tów zdobyli: I miejsce Adam Giza w kategorii do 15 lat, III miejsce Justyna Keler w grupie do 13 lat i III miejsce Michał Krajewski w kategorii do 12 lat.
26 lipca thriatloniści z Rydułtów wystartowali w Sławie w Mistrzostwach Polski Seniorów. Trenerzy z Rydułtów zdecydowali się wystawić drużynę juniorów do tych zawodów, bo seniorów nie ma w tym klubie. Juniorzy odnieśli duży sukces, bo w rywalizacji z seniorami udało im się stanąć na podium, zdobyli brązowy medal. W drużynie wystartowali: Ewa Bugdoł, Marzena Dudzińska i Justyna Keler. Dzień później w tej samej miejscowości odbyły się Oficjalne Mistrzostwa Polski w Aquatrlionie. Zawodnicy musieli przepłynąć 600 m i przebiec 3 km. Wymogiem organizatorów było to, aby drużyna była mieszana. Grupa rydułtowska wystartowała w składzie: Ewa Bugdoł, Przemysław Magnowski i Szymon Szczuka. Na 21 startujących drużyn, zdobyli oni brązowy medal.