Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Opowiedz mi o malowaniu

30.07.2003 00:00
Kira i Berenika Pietrek zaczęły malować w wieku 3 - 4 lat, teraz mają już całkiem pokaźną kolekcję swoich prac.
Rodzina Pietrek to sami artyści, pasjonują się głównie malarstwem i grafiką. Prace dwóch sióstr, Bereniki i Kiry, można oglądać na wystawie w Bibliotece Miejskiej w Wodzisławiu na os. XXX-lecia do końca sierpnia.

Berenika jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Za swoje prace otrzymała ona następujące nagrody: I nagroda w Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej w Wodzisławiu Śl., II nagroda w Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej w Wodzisławiu Śl. w 2002, II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej w Rybniku oraz wyróżnienie w Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej w Lubiążu. Artystka zaprezentowała się także na Międzynarodowej Wystawie „Opowiedz mi swój kraj”, organizowanej przez Willę Decjusza w Karkowie.

Kira jest absolwentką PLST w Częstochowie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem z ceramiki. Interesuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz literaturą. Jej prace zostały wyróżnione w konkursie „Impresje szachowe” w Nowym Wiśniczu, gdzie zdobyła I nagrodę, II nagrodę uzyskała w Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej w Rybniku. Podobnie jak siostra wzięła udział w Międzynarodowej Wystawie „Opowiedz mi swój kraj”.

(ps)
  • Numer: 31 (183)
  • Data wydania: 30.07.03