Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Dwanaście osób na Święcie Pracy w Raciborzu

07.05.2019 00:00 red

1 maja punktualnie o godz. 12.00 na placu przed pomnikiem Matki Polki w Raciborzu zebrała się grupa mieszkańców Raciborszczyzny na czele z Bogusławem Berką, przewodniczącym rady powiatowej SLD.

Zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem Matki Polki. Otrzymali również ulotki wyborcze Marka Balta, wiceprzewodniczącego SLD i kandydata Koalicji Europejskej w wyborach do parlamentu europejskiego. M. Balt ubiega się o mandat europosła w śląskim okręgu wyborczym. Na liście KE otrzymał drugie miejsce, tuż za Jerzym Buzkiem.

Spotkanie było okazją do wspominania organizowanych w latach PRL pochodów pierwszomajowych. – Kiedyś te pochody były wspaniałe. Ludzie się bawili. Zakłady pracy fundowały kiełbaskę z rożna, piwko, lody. Szczególnie zapadł mi w pamięć jeden z pochodów w latach 70. Mam zrobione zdjęcie na trybunie honorowej z moją córeczką Kasią – mówi Janusz Gałązka, dziś działacz sportowy, politycznie od lat związany z SLD. Trybuna, o której wspomina nasz rozmówca, stała na kwartale u zbiegu ulic Mickiewicza i Szewskiej. – Wszyscy szli od dworca. Orkiestry z cukrowni, z Rafako, z ZEW-u, orkiestra kolejowa. To było święto! – dodaje J. Gałązka, który w tamtych latach był przewodniczącym zarządu powiatowego Związku Młodzieży Wiejskiej.

(żet)

  • Numer: 19 (1403)
  • Data wydania: 07.05.19
Czytaj e-gazetę