Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Łukasz Kocur nie jest już radnym

03.01.2017 00:00 red.

Zmiany w Radzie Powiatu Raciborskiego. Łukasz Kocur złożył mandat radnego. Kto go zastąpi?

– Sprawy osobiste nie pozwalają mi na pełnienie tej funkcji w kolejnych latach(...) Dziękuję tym osobom, które od początku mnie wspierały. Wiele się nauczyłem. Dziękuję wyborcom za zaufanie, radnym za [wspólnie] spędzony czas i współpracę. Myślę, że warto było. Cieszę się, że mogłem reprezentować radę i powiat raciborski w kraju i za granicą – powiedział podczas grudniowej sesji radny Łukasz Kocur. Na pożegnanie otrzymał od kolegów z rady karykaturę ze swoim wizerunkiem.

Łukasz Kocur wywodzi się z Owsiszcz. To członek Platformy Obywatelskiej. Po raz pierwszy do rady powiatu raciborskiego został wybrany w 2006 roku. Miał wówczas 23 lata. Z powodzeniem ubiegał się o głosy wyborców w trakcie kolejnych wyborów w 2010 oraz 2014 roku. Od 2014 roku kierował pracami powiatowej komisji promocji i współpracy z zagranicą. Od lat pracuje Niemczech. Wkrótce przeprowadzi się z rodziną do powiatu wodzisławskiego. Formalnie nie mógłby więc reprezentować w radzie mieszkańców powiatu raciborskiego.

W ostatnich wyborach Łukasz Kocur zdobył 384 głosy w okręgu nr 4 (gminy Krzyżanowice, Krzanowice, Kornowac i Pietrowice Wielkie). Prawo do zastąpienia go w radzie powiatu raciborskiego w pierwszym rzędzie przysługuje Annie Kupce, która jesienią 2014 roku znalazła się za Łukaszem Kocurem. 301 głosów dało jej 2. wynik na liście PO w okręgu.

(żet)


Odejście Łukasza Kocura stało się punktem wyjścia do dyskusji na temat sensowności funkcjonowania powiatowej komisji promocji. Zdaniem opozycji jest ona zbyt słaba, czego koronnym dowodem jest ciągnąca się latami sprawa „koszyka raciborskiego”. Czytaj więcej na www.nowiny.pl/124142

  • Numer: 1 (1283)
  • Data wydania: 03.01.17
Czytaj e-gazetę