Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Kwaśny: Fit park to był strzał w dziesiątkę

19.11.2013 00:00 QLA

REKREACJA – Fit park odwiedza coraz więcej zainteresowanych.

Obok powstał sprawnościowy plac zabaw. W najbliższym czasie będzie tam także kolejka linowa dla dzieci.

– Musimy nauczyć mieszkańców korzystania z tego sprzętu, który powstał na terenie OSiR-u. Część, w której znajduje się siłownia, jest przeznaczona dla dorosłych, z kolei sprawnościowy plac zabaw jest dla dzieci. Niektórzy nie potrafią jeszcze tego zrozumieć – tłumaczy Jerzy Kwaśny, dyrektor OSiR w Raciborzu. Zarówno fit park jak i sprawnościowy plac zabaw jest oddany do bezpłatnego użytkowania. – Pilnujmy, szanujmy i dbajmy o to, co mamy zbudowane, tym bardziej, że nie trzeba za to płacić. Wtedy będziemy mogli z tego korzystać przez lata – stwierdził dyrektor OSiR.

Według wyliczeń ośrodka, z fit parku w październiku korzystało około 1000 osób. – Od wiosny chcę przyzwyczaić mieszkańców korzystających z tych urządzeń do pewnego modelu życia. Każdy, kto zapisze się w rejestracji dostanie specjalną koszulkę stałego bywalca fit parku. Chcemy przywiązać ludzi do obiektu – powiedział Jerzy Kwaśny.

Na terenie OSiR-u powstaje aquapark, a tuż obok niego na nieużytkowanym placu do minigolfa zbudowano siłownię na powietrzu i sprawnościowy plac zabaw. Koszt inwestycji wyniósł niespełna 80 tysięcy złotych. – Odkąd jestem na OSiR-ze, a są to już 23 lata, to jest to jeden z obiektów, którym ludziom dogodziłem. Zawsze tylko marudzili – podsumowuje z uśmiechem dyrektor Kwaśny.

kozz

  • Numer: 47 (1123)
  • Data wydania: 19.11.13