Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Ręczy pan za niego?

13.09.2011 00:00 przy

Nowy szef rady społecznej Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krzanowicach.

Burmistrz Manfred Abrahamczyk przedstawił radnym miejskim uchwałę o powołaniu nowego przewodniczącego rady społecznej przy SZOZ w Krzanowicach. Kandydatem burmistrza został Krzysztof Orzeł.

Krzanowice. – Poprzedni przewodniczący zrezygnował i to burmistrz wybiera nowego kandydata na to stanowisko – wyjaśnił Henryk Tumulka, przewodniczący rady.

Radny Andrzej Cybulski wtrącił, że również chce zrezygnować z funkcji członka rady społecznej zakładu. – Chcę zaprosić dyrektora zakładu na komisję zdrowia. Bardzo mi się nie podoba co się tam dzieje. Jestem członkiem gminnej komisji zdrowia i to, że jestem jednocześnie członkiem rady społecznej stawia mnie w niezręcznej sytuacji. Dlatego chcę zrezygnować – wyjaśnił. Dodał, że chodzi m.in. o niepodpisany kontrakt z NFZ-em na dodatkowe trzy łóżka, które miały ratować kondycję finansową zakładu. Dyrektor miał również wprowadzić zmiany w zatrudnieniu.

Radny Tadeusz Kulesza pytał burmistrza czy ręczy za nowego przewodniczącego? – Znam tę osobę od wielu lat i wiem, że ma doświadczenie i wie jak funkcjonują placówki zdrowia. W poprzednich latach, pan Orzeł był m.in. zastępcą dyrektora szpitala w Raciborzu. Pytaliśmy się również innych osób, ale inni kandydaci nie kwapili się do pracy społecznej – powiedział burmistrz Abrahamczyk.

Radna Łucja Basista była ciekawa kto zaproponował kandydaturę Krzysztofa Orła  – Nie ukrywam, że sam pomyślałem o tym kandydacie. Pamiętałem, że doktor Orzeł kiedyś kandydował na stanowisko dyrektora naszego ośrodka – wyjaśnił burmistrz. Rada miejska przyjęła kandydaturę Krzysztofa Orła.

(woj)

  • Numer: 37 (1009)
  • Data wydania: 13.09.11