imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Wieści z maty

09.11.2010 00:00 red
Unia w Turcji
Od 4 do 8 listopada w tureckiej Ankarze odbywał się Klubowy Puchar Europy. – Najtrudniejszymi rywalami będą zespoły gospodarzy i Rosji. W naszym zasięgu są kluby z byłej Jugosławii, mistrz Serbii i Chorwacji – mówił przed wyjazdem Grzegorz Pieronkiewicz prezes  MKZ Unia Racibórz. – Plan minimum to zajęcie miejsca w pierwszej trójce. Start w zawodach jest bardzo korzystny pod względem szkoleniowym, ponieważ zawodnicy stoczą po trzy walki z najlepszymi zapaśnikami na świecie, głównie z Turcji i Rosji – dodał.

Nowy trener kadry
16 października, podczas zgromadzenia rady zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego w Poznaniu Piotr Szczeponiok, szkoleniowiec MKZ Unii Racibórz został powołany na nowego trenera kadry narodowej kadetów do lat 17 w zapasach stylu klasycznym. Za wyborem Piotra Szczeponioka na to stanowisko stał dorobek jego wychowanków, medalistów mistrzów Polski i Europy oraz Drużynowego Mistrzostwa Polski Seniorów. Piotr Szczeponiok jest także ojcem sukcesu Dawida Ersetica i Mateusza Wolnego w Mistrzostwach Europy Juniorów, w których zdobyli brązowe medale.

Piątka na podium
23 października odbył się Międzynarodowy Turniej w Zapasach o Puchar miasta Tryniec. Z MKZ Unia Racibórz wystartowało 13 zawodników w kategorii młodzików, kadetów i juniorów. Pierwsze miejsca zajęli: Dawid Ersetic, Vadim Łaszewicz, Arkadiusz Gucik, Krzysztof Jasiukajć, trzeci był Krzysztof Bańczyk. Mateusz Pyka wywalczył czwarte miejsce, na piątym rywalizację ukończyli Krzysztof Benesz, Mateusz Derwieczyński, Łukasz Jaroszewicz. Na siódmym miejscu w zawodach uplasowali się: Wołek Kacper, Wołek Filip, Rafał Jakonis, Kamil Kremer.
  • Numer: 45 (964)
  • Data wydania: 09.11.10