Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Nowiny kulturalne

25.04.2006 00:00
  • W galerii Raciborskiego Centrum Kultury otwarte zostaną, 25 kwietnia o godz. 18.00, dwie wystawy: „Historia pt. Newsweek” oraz „Newsreportaż 2005”.
  • 2 maja o godz. 16.00 w RCK przy ul. Chopina rozpocznie się Festiwal Muzyki Pogranicza ROCK’CO’ROK, jego szósta edycja pod hasłem „Śląskie granie”. Wystąpią: Huśtawka z Raciborza, El Secatorre z Tychów, The Lebers z Rybnika, 69 z Częstochowy, Soulstice z Sosnowca, Drowned Grief z Czechowic Dziedzic, Stage z Będzina oraz zespół Armia. Bilety kosztują 12 zł, w dniu koncertu 15 zł.
  • Swoją działalność zainaugurowało „Off Kino” działające przy pubie „Koniec Świata”. W każdy wtorek i niedzielę o godz. 20.00 w sali kameralnej „Strzechy”, a przy mniejszych pokazach - w pubie „Koniec świata” odbywać się będą otwarte pokazy alternatywnego kina. Tematyka filmów krążyć będzie wokół klimatów społecznych, artystycznych i podróżniczych. „Będziemy realizować ideę kina otwartego. Wstęp będzie wolny, kino offowe, często alternatywne i amatorskie. Takiego w Raciborzu do te pory nie było. Puszczać będziemy produkcje, które zostaną nam udostępnione nieodpłatnie. Nie łudzimy się, że na pokazy przychodzić będzie nie więcej niż 5 czy 10 osób. Taka jest jednak specyfika projektów niekomercyjnych. Kino offowe wymaga zaangażowania ze strony widza. Potem, przy herbacie czy piwie mogą się wywiązać różne ciekawe rozmowy. Z pewnością będą to bardzo miłe wieczory. Jeśli pomysł chwyci - postaramy się zgromadzić większe środki z zewnątrz, albo skrzykniemy się z innymi organizacjami i będziemy sprowadzać filmy nagradzane na różnego rodzaju festiwalach młodego kina” - zapowiadają organizatorzy, Dawid Wacławczyk i Marcin Kazubski. Już wyjątkowo 29 kwietnia - wieczór filmów antyglobalistycznych.
  • W Wypożyczalni i Czytelni Oświatowo-Naukowej Rynek 12 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu są już m.in. : „Wywieranie wpływu: ćwiczenia” K. Barnes, „Młodzieżowe programy wsparcia rówieśniczego” Z. B. Gaś, „Pedagogika rodziny: obszary i panorama problematyki” S. Kawula, J. Brągiel, A. W. Janke, „Drama w kształceniu pedagogicznym” T. Lewandowska-Kidoń, „Wprowadzenie do dydaktyki ogólnej” W. Okoń (Wyd. 5), „Psychologiczne aspekty odbioru telewizji” pod red. P. Francuza, „Wywieranie wpływu przez grupy: (psychologia relacji)” W. G. Stephan, C. W. Stephan; „Istota czytania” S. Tabor oraz „Słownik biograficzny historii Polski. T. 1 i T. 2 pod red. J. Chodery i F. Kiryka. Zapraszamy w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki od 10.00 do 18.00 i w soboty od 9.00 do 14.00.
  • Numer: 17/18 (732/733)
  • Data wydania: 25.04.06