Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Dobry czas młodzieżowców

01.10.2003 00:00
Ponad stu zapaśników walczyło niedawno w Raciborzu o medale IX Memoriału im. Ernesta Starzyńskiego.
Tegoroczny memoriał był okazją do zaprezentowania się przez zawodników dziewięciu śląskich klubów. Nasz region reprezentowali zapaśnicy z Raciborza i Owsiszcz. Całodniowe zmagania były nie lada wysiłkiem, szczególnie dla najlepszych, którzy w drodze do finału musieli stoczyć po kilka walk. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Grzegorz Kostka, który otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez starostwo raciborskie.

W grupie dzieci MKZ Unia wystawił sześciu młodych chłopców. Jarek Dżedżora (kat. 27 kg), Szczepan Kobylarz (kat. 29 kg), Mateusz Pączko (kat. 42 kg) i Patryk Sitkowski (kat. 47 kg) wygrali swe grupy wagowe. Drugi był na podium zaś Łukasz Przybyła (kat. 42 kg), a trzeci Mateusz Złoty (kat. 32 kg). Z unijnych młodzików najlepiej spisali się z kolei Sebastian Szczeponiok (kat. 42 kg) i Damian Klosek (kat. 66 kg), któtrzy zajeli drugie miejsca - trzeci był Daniel Strachota (kat. 38 kg), a czwarte pozycje zajęli Denis Brzezny (kat. 35 kg) i Daniel Nowakowski (kat. 38 kg). Grupę unuitów prowadził trener Adam Jaroszek.

W kategorii kadetów gospodarze turnieju wystawili siedmiu zawodników. Swe wagi wygrali Przemek Chomicki (kat. 46 kg), Kamil Szymik (kat. 76 kg) i Krzysztof Strachota (kat.50 kg). Na drugim stopniu podium stanął zaś Artur Lewkowicz (kat. 63 kg), a na trzecim Zbigniew Bulak (kat. 42 kg). Ponadto czwarte pozycje zajęli Wojciech Kudla (kat. 69 kg) oraz Piotr Żółtański (kat. 63 kg).

Aż dwunastu zawodników Unii wystąpiło w grupie juniorsko - seniorskiej, w której mogli walczyć zawodnicy z roczników 83 - 86. Zwycięsko zakończyli rywalizację Rafał Pyka (kat. 55 kg), Piotr Kneć (kat. 60 kg), Grzegorz Bulak (kat. 66 kg), Grzgorz Kostka (kat. 96 kg) oraz Józef Karpinski (kat. 120 kg). Drugie pozycje wywalczyli z kolei Marcin Bartyzel (kat. 60 kg), Kryzsztof Piwowarczyk (kat. 66 kg), Piotr Morawiec (kat. 84 kg), a trzecieDaniel Skupnik (kat. 66 kg) i Wojciech Magdzinski (kat. 200 kg - musiał się wycofać po drugiej walce z powodu kontuzji). Ponadto czwarte miejsce zajął Aleksander Siorak (kat. 84 kg), a szóste Jacek Żółtański (kat. 84 kg). Grupę unitów prowadził trener Piotr Szczeponiok.

Bardzo dobrze wypadli tego dnia również zapaśnicy LKS Owsiszcze. Trener Julian Bolewski w grupie dzieci młodzików wystawił do walki dwóch zawodników - Adama Trzepaka (kat. 38 kg) i Romana Mroza (kat. 42 kg) - obaj wygrali swe wagi. Dwóch jego podopiecznych walczyło w wyższej kategorii kadetów. Bernard Kolonko wygrał w kat. 42 kg), zaś Dariusz Pientka był trzeci w kat. 76 kg. W gronie najstarszych zawodników najlepiej spisał się w turnieju Stefan Fiegler, będąc trzecim zawodnikiem kat. 74 kg. Na czwartum miejscu sklasyfikowany został zaś Mateusz Horny w, a na piątym Wiktor Kolonko (oba w kat. 66 kg).

W klasyfikacji drużynowej wygrała Unia Racibórz przed Tytanem Katowice i AKS Chorzów - LKS Owsiszcze sklasyfikowano na szóstej pozycji.