środa, 27 listopada 2024
imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
RSS
To inwestycja, na którą w gminie Lyski czekano od ponad dwóch dekad. Na terenie sołectwa Sumina oficjalnie otwarto stację uzdatniania, której funkcjonowanie rozwiąże problemy mieszkańców z dostępem do wody, szczególnie w okresach suchych....
Gmina z dobrą energią! - to nazwa modelowej kampanii informacyjno-edukacyjnej, uwzględniającej szereg działań, które skierowane są do trzech kluczowych grup: dzieci i młodzieży, dorosłych mieszkańców subregionu zachodniego oraz samorządowców....
PEC w Jastrzębiu, który dostarczał ciepło mieszkańcom Czerwionki–Leszczyn, Raciborza, Kuźni Raciborskiej, Rybnika i Wodzisławia został sprzedany spółce PGNiG Termika. Nowy właściciel nie wprowadza na razie żadnych zmian w stawkach za ciepło.
Problem czystego powietrza dotyka w większości mieszkańców wielkich aglomeracji oraz dużych miast, gdzie stare budynki są jeszcze wyposażone w piece grzewcze, mające czasy świetności już dawno za sobą. O problemie smogu, a raczej jego...
Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.
Od 1 września mieszkańcy Rybnika, kompostujący bioodpady w przydomowym kompostowniku, zapłacą miesięcznie o 6 zł mniej za wywóz odpadów.
Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku wprowadzają rozwiązania, które mają pomóc oszczędzać wodę. Ograniczono między innymi koszenie trawników, a tam, gdzie się da, wysiewane są łąki kwietne.
15 maja rusza nabór wniosków do zreformowanego w ostatnim czasie programu „Czyste powietrze”. Warto zainteresować się dofinansowaniem, jakie można otrzymać na realizowaną przez siebie, domową inwestycją w nowe źródło ciepła.
Ponad trzy miliony dwieście tysięcy złotych na zagospodarowanie zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa – to wkład 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w walkę ze skutkami COVID-19. Inicjatywa realizowana jest pod patronatem Ministerstwa...
W Nadleśnictwie Rybnik, które swoim obszarem obejmuje m.in. miasta Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój i Żory, w ubiegłym roku przeznaczono na usuwanie śmieci z lasów blisko 100 tys. zł! Do lasu wyrzucono nawet samochód - fiata 126p całkowicie wypchanego śmieciami... ZOBACZ ZDJĘCIA!
Dzisiaj, 19 grudnia, jakość powietrza na poziomie alarmowym – kolor czerwony. Bardzo duży poziom zanieczyszczenia powietrza powyżej 150 µg/m3 . W związku z tym przejazdy autobusami, na liniach organizowanych przez ZTZ są dziś bezpłatne.
43% Polaków negatywnie ocenia działania polskiego rządu w zakresie ochrony środowiska i zapobiegania niekorzystnym zmianom klimatycznym, podejmowane w ciągu ostatnich 4 lat, a pozytywnie postrzega je 31% badanych. Najmniej krytyczni są najmłodsi w wieku 18-24 lata.
Rybniccy radni podjęli uchwałę, której celem jest wyeliminowanie plastikowych naczyń i opakowań, używanych dotąd w urzędzie miasta i miejskich jednostkach.
Kończą się zaplanowane na 2019 r. prace związane z kompleksową termomodernizacją oraz wymianą źródeł ciepła w 13 wielorodzinnych budynkach mieszkalnych należących do Miasta Rybnika, którymi administruje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.