środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Bandyci z Jastrzębia skopali mężczyznę dla telefonu

22.03.2019 10:01 | 0 komentarzy | acz

Na wniosek śledczych i prokuratora jastrzębski sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie i rozbój. Dodatkowo starszy z nich znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 12 lat więzienia.

Bandyci z Jastrzębia skopali mężczyznę dla telefonu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tragicznie mogła zakończyć się libacja alkoholowa w jednym z mieszkań na osiedlu Tysiąclecia. Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 marca. Około 4.00 dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał zgłoszenie, że pewien mężczyzna potrzebuje pomocy, jednak zgłaszający nie podał swoich danych personalnych. Dyżurny szybko ustalił na kogo zarejestrowany jest numer, z którego dzwonił pokrzywdzony.

Policjanci pojechali na miejsce interwencji, jednak pod wskazanym adresem zastali tylko kobietę, która powiedziała, że numer z którego dzwoniono należy do jej syna, a ten obecnie przebywa w innym mieście. Kobieta zadzwoniła w obecności mundurowych na jego numer, jednak telefon odebrał inny mężczyzna, który podawał się za niego i zapewniał, że wszystko jest w porządku. Gdy próbowała ponownie się z nim skontaktować, już nikt nie odebrał.

Policjanci rozpoczęli patrolowanie osiedla i po chwili zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Gdy mundurowi dogonili go, w rozmowie z nimi przyznał, że wraca od znajomego. Jak się później okazało, posiadał przy sobie telefon zgłaszającego, ale nie chciał powiedzieć skąd go ma. Wraz z napotkanym mężczyzną policjanci poszli do budynku, z klatki którego wyszedł. Tam, na parterze, znaleźli leżącego, półprzytomnego i zakrwawionego mężczyznę. Mundurowi ustalili, że został on pobity przez dwóch znajomych, z którymi pił wcześniej alkohol, a jednym z nich okazał się napotkany przez stróżów prawa mężczyzna.

Drugi ze sprawców nadal przebywał w mieszkaniu, w której odbywała się libacja. Policjanci wezwali na miejsce wsparcie i poszli do wskazanego mieszkania, gdzie zastali drugiego ze sprawców. W trakcie interwencji lokator znieważył mundurowych i naruszył ich nietykalność cielesną.

W efekcie mieszkańcy Jastrzębia trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj, na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował obu zatrzymanych na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

(acz)