Poniedziałek, 23 grudnia 2024
imieniny: Sławomiry, Wiktorii, Iwona
RSS
To inwestycja, na którą w gminie Lyski czekano od ponad dwóch dekad. Na terenie sołectwa Sumina oficjalnie otwarto stację uzdatniania, której funkcjonowanie rozwiąże problemy mieszkańców z dostępem do wody, szczególnie w okresach suchych....
Gmina z dobrą energią! - to nazwa modelowej kampanii informacyjno-edukacyjnej, uwzględniającej szereg działań, które skierowane są do trzech kluczowych grup: dzieci i młodzieży, dorosłych mieszkańców subregionu zachodniego oraz samorządowców....
PEC w Jastrzębiu, który dostarczał ciepło mieszkańcom Czerwionki–Leszczyn, Raciborza, Kuźni Raciborskiej, Rybnika i Wodzisławia został sprzedany spółce PGNiG Termika. Nowy właściciel nie wprowadza na razie żadnych zmian w stawkach za ciepło.
Problem czystego powietrza dotyka w większości mieszkańców wielkich aglomeracji oraz dużych miast, gdzie stare budynki są jeszcze wyposażone w piece grzewcze, mające czasy świetności już dawno za sobą. O problemie smogu, a raczej jego...
Dzieci z Rybnika są narażone na kontakt z rakotwórczym czarnym węglem i to pięć razy bardziej niż dzieci z Francji, jak wynika z polsko-francusko-belgijskich badań.
W sobotę, 10 października, o godzinie 14.30, w auli rybnickiego kampusu (ul. Rudzka 13 c), rozpocznie się konferencja poświęcona prezentacji badań nad wpływem smogu na życie dzieci
Podsumowano wdrażanie uchwały antysmogowej w województwie śląskim i działania związane z ochroną powietrza. W konferencji prasowej uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski oraz Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.
Minister Środowiska Michał Woś wypowiedział wojnę śmiecącym w lasach. Porządku będzie teraz pilnować w całym kraju aż 10 tysięcy mobilnych fotopułapek, które będą przenoszone każdego dnia w inne miejsca, a także drony i kamery noktowizyjne. Ministerstwo proponuje też, aby sądy oprócz 10-krotnie wyższych grzywien skazywały...
Trzy kolejne projekty fotowoltaiczne Polskiej Grupy Górniczej uzyskały pozytywną ocenę w konkursie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Dzięki finansowemu wsparciu Wojewody Śląskiego oraz dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, katowicki inspektorat pozyskał w miejsce starego i wysłużonego pojazdu z silnikiem diesla – nowoczesny i ekologiczny samochód z napędem w pełni elektrycznym.
Koźlątko, zajączek albo warchlak spotkany w trawie na skraju lasu, tylko pozornie potrzebuje pomocy. Tak naprawdę, to wypracowana przez zwierzęta strategia mająca na celu ich… ochronę. Właśnie rozpoczął się w lasach szczyt sezonu znajdowania przez turystów i spacerowiczów takich „porzuconych” maluchów.
Opinie specjalistów mówią jednoznacznie, o tym, że ekosystem został dość znacznie zaburzony ze względu na zamiłowanie do koszonych trawników. Dlatego w Rybniku, konieczne w wielu miejscach koszenie, Zarząd Zieleni Miejskiej stara się równoważyć sianiem łąk kwietnych.
Na ostatniej sesji rada miasta Rybnika przyjęła „Gminny Program Niskoemisyjny Miasta Rybnika”. Jego głównym celem jest poprawa jakości powietrza w mieście.
Przeszło 116 ton makulatury zebrali rybniccy uczniowie w ramach zakończonej właśnie III edycji konkursu „Makulaturę zbieramy o środowisko dbamy”.