Sobota, 28 grudnia 2024
imieniny: Teofili, Godzisława, Antoniego
RSS
To inwestycja, na którą w gminie Lyski czekano od ponad dwóch dekad. Na terenie sołectwa Sumina oficjalnie otwarto stację uzdatniania, której funkcjonowanie rozwiąże problemy mieszkańców z dostępem do wody, szczególnie w okresach suchych....
Gmina z dobrą energią! - to nazwa modelowej kampanii informacyjno-edukacyjnej, uwzględniającej szereg działań, które skierowane są do trzech kluczowych grup: dzieci i młodzieży, dorosłych mieszkańców subregionu zachodniego oraz samorządowców....
PEC w Jastrzębiu, który dostarczał ciepło mieszkańcom Czerwionki–Leszczyn, Raciborza, Kuźni Raciborskiej, Rybnika i Wodzisławia został sprzedany spółce PGNiG Termika. Nowy właściciel nie wprowadza na razie żadnych zmian w stawkach za ciepło.
Problem czystego powietrza dotyka w większości mieszkańców wielkich aglomeracji oraz dużych miast, gdzie stare budynki są jeszcze wyposażone w piece grzewcze, mające czasy świetności już dawno za sobą. O problemie smogu, a raczej jego...
– Myślę, że odpowiednio wypromowany węgiel jeszcze będzie miał swój czas – mówiła na spotkaniu w Rybniku wicewojewoda Gabriela Lenartowicz. Spotkanie dotyczyło problemu zanieczyszczonego powietrza w Rybniku.
Statystyki mówią, że około 160 osób rocznie umiera w Rybniku tylko i wyłącznie ze względu na zły stan powietrza. Niestety, nie od dziś wiadomo, że nasze miasto jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi zanieczyszczenia związane z tak zwaną niską emisją. Stawić czoła temu kluczowemu dla Rybnika problemowi postanowiło Centrum...
- Uważajmy na to, czym palimy w piecu, bo trujemy siebie, bliskich i sąsiadów - apelował podczas dzisiejszej konferencji w Zabrzu arcybiskup Wiktor Skworc.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach podał dane na temat jakości powietrza nad regionem.
– Chcemy dać zielone światło dla technologii przyjaznych środowisku – mówią raciborscy urzędnicy o konferencji, która odbędzie się 28 października w Raciborzu.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. To właśnie na terenie tego ośrodka znajduje park o powierzchni niespełna siedmiu hektarów, który wraz z zespołem zabudowy szpitala został wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.
Ruda zwyciężyła w plebiscycie internetowym na najlepszą rzekę w Polsce. Do organizowanego przez Klub Gaja konkursu Rudę zgłosił rybnicki urząd miasta. W finale przedsięwzięcia Ruda znalazła się razem z 11 innymi rzekami. Głosowanie na najlepszą z nich trwało od 1 do 29 września.
Mieszkańcy Rybnika od września mogą korzystać z domowych odbiorów elektrośmieci. Usługa obejmuje ciężki sprzęt, taki jak lodówka, pralka czy zmywarka.
Zamiast samochodów – miasteczko ruchu drogowego dla przedszkolaków oraz drzewa i donice z kwiatami – tak dzisiaj wygląda parking przed rybnickim urzędem miasta. Wszystko w związku z akcją Europejski Dzień bez Samochodu.
Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podjął decyzję o udzieleniu dofinansowania w formie dotacji Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Państwowemu Szpitalowi dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.