Czwartek, 26 grudnia 2024
imieniny: Szczepana, Dionizego
RSS
To inwestycja, na którą w gminie Lyski czekano od ponad dwóch dekad. Na terenie sołectwa Sumina oficjalnie otwarto stację uzdatniania, której funkcjonowanie rozwiąże problemy mieszkańców z dostępem do wody, szczególnie w okresach suchych....
Gmina z dobrą energią! - to nazwa modelowej kampanii informacyjno-edukacyjnej, uwzględniającej szereg działań, które skierowane są do trzech kluczowych grup: dzieci i młodzieży, dorosłych mieszkańców subregionu zachodniego oraz samorządowców....
PEC w Jastrzębiu, który dostarczał ciepło mieszkańcom Czerwionki–Leszczyn, Raciborza, Kuźni Raciborskiej, Rybnika i Wodzisławia został sprzedany spółce PGNiG Termika. Nowy właściciel nie wprowadza na razie żadnych zmian w stawkach za ciepło.
Problem czystego powietrza dotyka w większości mieszkańców wielkich aglomeracji oraz dużych miast, gdzie stare budynki są jeszcze wyposażone w piece grzewcze, mające czasy świetności już dawno za sobą. O problemie smogu, a raczej jego...
22 kwietnia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wręczył swoje nagrody.
Rybnik 2030 – pod tą enigmatyczną nazwą kryje się projekt debat eksperckich, które mają poruszać istotne dla Rybnika sprawy. Pierwsza debata już się odbyła. Do dyskusji zaproszono czterech ekspertów.
W Rybniku rusza projekt debat eksperckich, które będą próbowały odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące przyszłości miasta, a w szerszej perspektywie regionu.
W ostatnich dniach ciężko było oddychać przez spaliny i pyły z domowych palenisk. Sobota ma przynieść poprawę jakości powietrza.
Gmina przystąpiła do programu ograniczenia niskiej emisji, przez co stara się o dotację z WFOŚiGW, aby mieszkańcy mogli otrzymać dofinansowanie do prywatnych inwestycji w piece ekologiczne.
Tekst pochodzi z aktualnego wydania Tygodnika Rybnickiego
Na zlecenie grupy Krakowski Alarm Smogowy, przeprowadzono badania jajek z wolnego chowu, pochodzące z czterech miejscowości, w tym Rybnika i Żor. Badania pokazały, że nasze jajka są trujące, a wynika to z zanieczyszczeń powietrza.
Straż Miejska w Rybniku tygodniowo przeprowadza kilkanaście kontroli posesji, podczas których mundurowi sprawdzają co trafia do pieca.
Miejscowości z naszego regionu znalazły się w niechlubnym zestawieniu przygotowanym na podstawie danych Państwowego Monitoringu Środowiska. W zestawieniu zawarto 15 miejscowości z największym średniorocznym stężeniem rakotwórczego benzo(a)pirenu.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia, że dnia 22 stycznia na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej (Miasta Rybnik i Żory) oraz w strefie śląskiej w powiecie rybnickim i mikołowskim wystąpiło w powietrzu przekroczenie progu 200 µg/m3 stanowiącego ryzyku wystąpienia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 (300 µg/m3).
W czwartek 21 w związku z sytuacją meteorologiczną, jakość powietrza w województwie śląskim lokalnie w strefie północnej oraz miejscami w strefie południowej będzie umiarkowana, na pozostałym obszarze będzie niekorzystna, wystąpią przekroczenia wartości dobowych dopuszczalnych stężeń PM10 (50 µg/m3). Stężenia pozostałych monitorowanych...