Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Wychowawca z raciborskiego więzienia udaremnił próbę przemytu narkotyków

03.09.2021 10:50 | 0 komentarzy | żet

Kierowana do osadzonych korespondencja jest sprawdzana przez pracowników Zakładu Karnego w Raciborzu. Zdarza się, że w przesyłkach znajdują się narkotyki.

Wychowawca z raciborskiego więzienia udaremnił próbę przemytu narkotyków
Narkotyki były zawinięte w folię aluminiową (fot. szer. Justyna Poznakowska).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wychowawca w trakcie wykonywania czynności służbowych związanych ze sprawdzeniem zawartości listu kierowanego do osadzonego, zauważył podejrzane opakowanie. Badanie narkotestem wykazało na substancję narkotyczną. Narkotyk został przekazany funkcjonariuszom policji w celu podjęcia odpowiednich czynności. - Dzięki czujności wychowawcy po raz kolejny zapobiegnięto dystrybucji niedozwolonej substancji na teren raciborskiego zakładu karnego - informuje mjr Tomasz Brzozowski, rzecz prasowy Zakładu Karnego w Raciborzu.

Personel więzienny codziennie sprawdza zawartość korespondencji listownej i paczek kierowanych do osadzonych. Dzięki tym czynnościom Służba Więzienna zapobiega przedostawaniu się niedozwolonych substancji i przedmiotów na teren zakładu karnego. Tego typu działanie zabezpiecza funkcjonariuszy i osadzonych przed potencjalnym zagrożeniem, jakie niesie użycie środka odurzającego w warunkach izolacji więziennej.

źródło: ZK Racibórz, oprac. ż