Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Patrol

Wypadki i kolizje w Jastrzębiu-Zdroju. Nastolatkowie wpadli pod koła

19.07.2021 10:18 | 0 komentarzy | ska

W weekend 16-18 lipca jastrzębscy strażacy i policjanci odnotowali 5 zdarzeń drogowych, z czego szczególnie dramatyczne były potrącenia nastoletnich rowerzystów. 

Wypadki i kolizje w Jastrzębiu-Zdroju. Nastolatkowie wpadli pod koła
W zdarzeniu na ul. Kilińskiego zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi podróżowało 5 osób. fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wypadki i kolizje w Jastrzębiu-Zdroju. Nastolatkowie wpadli pod koła

Pierwszy wypadek miał miejsce 16 lipca po godz. 14.00 na ul. Matejki. - Stanowisko Kierowania Komandanta Miejskiego przyjęło zgłoszenie o zderzeniu rowerzysty z pojazdem osobowym.  Niepełnoletni chłopiec leżał na drodze i był przytomny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał poszkodowanego chłopca - został zabrany do WSS nr 3 w Rybniku na dalsze badania - informuje asp. Wojciech Wożgin z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Poszkodowany w tym zdarzeniu został rowerzysta w wieku 14 lat. 

Kolizja i kolejny rowerzysta pod kołami

Kolejne zdarzenie, tym razem kolizję dwóch samochodów osobowych odnotowano przy ul. 11 Listopada. Zgłoszenie wpłynęło w piątek 16 lipca po godz. 16.00. Zderzyły się vw Polo i hyuindai I20. Nie było osób poszkodowanych. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.  

Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło 16 lipca po godz. 17.00 na ul. Komuny Paryskiej. Poszkodowany został 11-latek. Kiedy policjanci i strażacy przyjechali we wskazane miejsce, uczestnicy zdarzenia byli na pobliskim parkingu. Strażacy m.in. udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu 11-latkowi, który był przytomny. Na miejsce przyjechali jego rodzice, którzy zabrali go na badania do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Niebezpiecznie na A1 i kraksa na Kilińskiego

W sobotę 18 lipca o godz. 18.24 strażacy przyjęli zgłoszenie o samochodzie marki mercedes, który na autostradzie A1 na wysokości Skrzyszowa wpadł w poślizg i uderzył w barierkę. Nie było osób poszkodowanych, działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia i uprzątnięcia miejsca kolizji. 

Najpoważniejszy wypadek miał miejsce w niedzielę 18 lipca o godz. 9.40 na ul. Kilińskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Zderzyły się dwie osobówki. - W zdarzeniu udział brało pięć osób, jedna osoba poszkodowana (przytomna, w logicznym kontakcie słownym, poza pojazdem), zabrana przez PRM na dalsze badania - informuje asp. Wojciech Wożgin. Zdarzenie zabezpieczały dwa zastępy strażaków. Poszkodowana 21-latka trafiła na obserwację do szpitala w Jastrzębiu.