Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Patrol

Dziś więcej patroli na drogach. Policja prowadzi akcję wymierzoną w piratów

08.07.2021 11:24 | 2 komentarze | acz

Dzisiaj śląscy policjanci prowadza akcję Prędkość. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących z "ciężką nogą".

Dziś więcej patroli na drogach. Policja prowadzi akcję wymierzoną w piratów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze należą do głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są poważne. Niejednokrotnie są to także zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

Dlatego śląscy policjanci z wydziałów ruchu drogowego, chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie województwa, prowadzą dzisiaj działania "Prędkość". W ramach akcji mundurowi prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kierujący mogą ich spotkać nie tylko na ważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale też wszędzie tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków. Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.