Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

Motocykl staranował barierki na A1. Jego kierowca z promilami i bez uprawnień

07.06.2021 07:06 | 0 komentarzy | art

Blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca motocykla, który zakończył jazdę na barierach rozdzielających jezdnie autostrady A1 koło Rybnika. Z pierwszą pomocą ruszyli inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Okazało się też, że poszkodowany nie posiadał prawa jazdy uprawniającego do kierowania motocyklem.

Motocykl staranował barierki na A1. Jego kierowca z promilami i bez uprawnień
Kierowca jednośladu stracił panowanie na łuku jezdni. Fot. ITD
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Inspekcja Transportu Drogowego, w czwartek 3 czerwca, około godz. 21.30, na odcinku autostrady A1 koło Rybnika kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i uderzył w bariery energochłonne. Na miejscu zdarzenia pierwszy był patrol ITD zajmujący kontrolą prawidłowości elektronicznego poboru opłaty drogowej.

Inspektorzy zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielili pierwszej pomocy kierującemu motocyklem i wezwali służby ratunkowe. Okazało się, ze kierujący wsiadł na motocykl pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało 0,92 mg/dm3 (blisko 2 promile) alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania takim pojazdem.

Motocyklista został opatrzony przez załogę karetki pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śląscy policjanci.