Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Patrol

Niewybuchy w Krowiarkach i Ponięcicach

08.04.2021 10:56 | 0 komentarzy | żet

W dniach 5 i 6 kwietnia dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony o kolejnych przypadkach znalezienia niewybuchów z okresu II wojny światowej.

Niewybuchy w Krowiarkach i Ponięcicach
Niewybuchy, na które natrafiono w Krowiarkach i Ponięcicach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie odebrano 5 kwietnia. Z przekazanej informacji wynikało, że w miejscowości Krowiarki rolnik na polu podczas prac ziemnych ujawnił pocisk moździerzowy. Drugie zgłoszenie dotarło 6 kwietnia, dotyczyło rejonu ulicy Łąkowej w Ponięcicach, gdzie ujawniono pocisk artyleryjski.

W obu przypadkach na miejsce skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to niewybuchy z okresu II wojny światowej.

- Raciborscy policjanci zabezpieczyli miejsca znalezienia niebezpiecznych znalezisk. Ze względu, iż niewybuchy znajdowały się na polu w dalekiej odległości od zabudowań, nie było podstawy do ewakuacji domostw. Oba niewybuchy zabrali wczoraj (7.04.2021 r. - red.) wojskowi saperzy - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.