Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Patrol

W Modzurowie znaleziono niewybuch. Ewakuowano 11 osób

02.04.2021 12:30 | 0 komentarzy | mad

Dyżurny raciborskiej Policji został powiadomiony, że na polu w Modzurowie (gm. Rudnik) znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Na niebezpieczne znalezisko natknął się w trakcie prac polowych mieszkaniec tej miejscowości. Niewybuch zabezpieczyli wojskowi saperzy.

W Modzurowie znaleziono niewybuch. Ewakuowano 11 osób
fot. KPP Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na miejsce zdarzenia skierowany został policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej, o długości około 60 centymetrów.

Raciborscy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Ze względu na to, że niewybuch znajdował się w niewielkiej odległości od zabudowań, przeprowadzono ewakuację 11 mieszkańców z pobliskich 3 domostw. Niewybuch zabrali wojskowi saperzy.

– Ostrzegamy, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić. Liczące kilkadziesiąt lat skorodowane niewypały, mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego przedmiotu może zakończyć się tragedią. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Przypominamy również o niezwłocznym zgłoszeniu takich znalezisk Policji – przestrzegają mundurowi.

źródło: KPP Racibórz, oprac. (d)