Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Patrol

Siostry złodziejki zatrzymane. Ukradły perfumy za osiem tysięcy złotych

09.04.2019 08:00 | 0 komentarzy | acz

Markowe perfumy, warte ponad 8 tysięcy złotych padły łupem dwóch sióstr, mieszkanek Jastrzębia-Zdroju, które kradły na terenie Żor. Młode kobiety upodobały sobie szczególnie jedną z drogerii, gdzie pojawiały się nawet dwa razy dziennie.

Siostry złodziejki zatrzymane. Ukradły perfumy za osiem tysięcy złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na gorącym uczynku przestępstwa starszą z sióstr, 21-latkę przyłapali w ubiegłym tygodniu pracownicy drogerii. Była to już jej druga wizyta w tym dniu. Kiedy po raz kolejny udało jej się ukraść perfumy przed południem, wróciła do sklepu kilka godzin później i ponownie usiłowała dokonać przestępstwa. Niestety tym razem została ujęta przez ochroniarzy i przekazana w ręce policjantów.

Jak się okazało monitoring zarejestrował wszystkie inne kradzieże dokonane zarówno przez 21-latkę, jak i jej 18-letnią siostrę. Siostry kradły bowiem wspólnie, bądź to w pojedynkę. W sumie tylko przez cztery dni ze sklepu wyniosły w damskich torebkach perfumy warte przeszło 8 tysięcy złotych.

Kryminalni zajmujący się sprawą odzyskali część skradzionego łupu i postawili już pierwsze zarzuty. Siostrom – złodziejkom grozi do 5 lat więzienia.
(acz)