Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Tragedia w Wodzisławiu. W pożarze pustostanu zginęło dwóch mężczyzn

08.02.2019 13:01 | 0 komentarzy | mak

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch mężczyzn, których zwłoki znaleziono w piątek 8 lutego w trakcie akcji gaśniczej pustostanu przy ulicy Górnej w Wodzisławiu Śląskim. Na miejscu zdarzenia, oprócz strażaków i policjantów, pracował także prokurator. Prawdopodobną przyczyną pożaru było ognisko rozpalone wewnątrz budynku.

Tragedia w Wodzisławiu. W pożarze pustostanu zginęło dwóch mężczyzn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O godzinie 7.17 dyżurny wodzisławskiej policji otrzymał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego o pożarze pustostanu przy ulicy Górnej w Wodzisławiu.

Na miejsce skierowano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zjawili się tam jako pierwsi. Mundurowi, widząc kłęby dymu wydobywające się z pomieszczeń na parterze drewnianego budynku, postanowili na własną rękę sprawdzić palące się pomieszczenia. Przez okno zauważyli dwóch leżących mężczyzn i niezwłocznie podjęli próbę ich wyciągnięcia poprzez wyważenie okna. Niestety, gęsty dym i wydobywające się płomienie uniemożliwiły im wejście do środka.

Po przyjeździe strażaków udało się wyciągnąć na zewnątrz nadpalone ciała dwóch mężczyzn. Po przeprowadzaniu resuscytacji lekarz stwierdził zgon 43 i 45-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki i grupę dochodzeniowo-śledczą. Przy czynnościach policyjnych obecny był także prokurator, który zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.

Według wstępnej oceny strażaków, źródłem ognia było prawdopodobnie ognisko rozpalone wewnątrz budynku. Prowadzone śledztwo oraz opinia biegłego z zakresu pożarnictwa pozwoli wyjaśnić dokładną przyczynę pożaru.

fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum portalu