Poniedziałek, 18 października 2021

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Patrol

30.07.2018 09:22 | 1 komentarz | żet

Weekendowy raport strażaków rozszerzony o ustalenia policjantów. Interweniowano w miejscowościach Kobyla, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Łańce, Pawłów, Pogrzebień, Racibórz, Ruda, Wojnowice.

Wypadek, kolizje, pożary i szerszenie [RAPORT]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niebezpiecznie na drogach

W piątek 27 lipca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy. Pierwsza interwencja dotyczyła zabezpieczenia miejsca wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Kornowackiej w Pogrzebieniu (godz. 9.30). W wyniku zderzenia hondy z dostawczym citroenem do szpitala trafił 56-letni motocyklistka z Jastrzębia-Zdroju. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 4 tys. zł. Policjanci wyjaśniają przyczyny, przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Kolejna interwencja strażaków to ulica Powstańców Śląskich w Pawłowie, gdzie kierujący oplem 74-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w następstwie czego najechał na jego tył. Do szpitala trafiła 79-letnia pasażerka opla. Kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 12 tys. zł. Policjanci ukarali sprawcę kolizji mandatem karnym.

Następnie strażacy udali się do Kobyli (godz. 14.55), gdzie miało dojść do pożaru lasu. Na miejscu okazało się, że źródłem dymu było ognisko wzniecone przez właścicieli jednej z posesji. Kolejna interwencja strażaków to ul. Londzina w Raciborzu (godz. 15.01). Strażacy udali się tam, aby otworzyć drzwi do mieszkania, którego lokatorka nie dawała oznak życia. Ostatecznie kobieta otworzyła drzwi, nie wymagała pomocy medycznej.

Ostatnie trzy interwencje strażaków z piątku 27 lipca polegały na neutralizacji gniazd owadów w Wojnowicach (godz. 17.49), Raciborzu (ul. Kołłątaja, godz. 19.26) oraz Łańcach (ul. Rzuchowska, godz. 20.01).

Pożar ścierniska i poszukiwanie ognia

Pierwsza sobotnia interwencja strażaków to pożar ścierniska w rejonie ul. Odrzańskiej w Rudzie (godz. 16.56). Ogień ugasiły trzy zastępy ochotników. O godz. 17.00 strażacy z Raciborza w sile dwóch zastępów oraz cztery zastępy ochotników wyjechały do gaszenia pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej. Okazało się jednak, że źródłem widocznego z wieży obserwacyjnej dymu był pożar w Rudzie.

Kolejne interwencje strażaków miały związek z usuwaniem gniazd i kokonów owadów (szerszeni oraz os) w miejscowościach Krzyżanowice (ul. Boczna, godz. 18.21), Racibórz (ul. Olimpijczyka, godz. 19.21 oraz Makuszyńskiego, godz. 19.28) oraz Krzanowice (ul. Kolejowa, godz. 19.59, godz. 20.47).

Wjechał audi w ścianę

W niedzielę 29 lipca strażacy strażacy interweniowali na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Bosackiej w Raciborzu, gdzie zderzyli się kierujący mercedesem oraz seatem. Dwie osoby podróżujące seatem trafiły do szpitala (okazało się, że nie odniosły poważniejszych obrażeń). Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł. Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi 21-letni kierowca mercedesa, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 58-letniemu kierowcy seata. Kierowca mercedesa został ukarany mandatem karnym.

Następnie strażacy ugasili pożar ścierniska w rejonie ulicy Bocznej w Krzyżanowicach (godz. 13.44).

Kolejna interwencja to ul. Cicha w Krzanowicach (godz. 13.55), gdzie kierujący audi a4 18-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w bok budynku. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Mężczyzna trafił do szpitala. Okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci ukarali go mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Następnie strażacy usunęli gniazdo owadów przy ul. Kozielskiej w Raciborzu (godz. 20.17) oraz... pojedynczego szerszenia, który wleciał do mieszkania przy ul. Słonecznej w Raciborzu (godz. 22.03).

Czytaj podobne