Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Makabryczny wypadek w Rudach. Opel wjechał pod tira. Rannych czterech nastolatków [ZDJĘCIA], [FILM]

28.06.2018 14:05 | 9 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 15:43

Dziś, 28 czerwca na ulicy Raciborskiej w Rudach doszło do dramatycznego wypadku drogowego. Opel corsa, którym jechało czterech nastolatków, uderzył w drzewo, a następnie w tira.

Makabryczny wypadek w Rudach. Opel wjechał pod tira. Rannych czterech nastolatków [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wypadek miał miejsce na wysokości przedszkola w Rudach. Jadący w kierunku Jankowic opel corsa wpadł w poślizg i na łuku drogi zjechał na prawe pobocze gdzie uderzył w drzewo. Pojazd zaczął się obracać wokół własnej osi i uderzył w jadącą w kierunku Rud ciężarówkę. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą próbował się ratować ucieczką na pobocze, jednak nie miał szans na uniknięcie zderzenia. W samochodzie jechało czterech młodych ludzi w wieku 18 lat - dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Kierowca był mieszkańcem Stanicy, pozostali mieszkańcami powiatu gliwickiego. Kiedy strażacy dotarli na miejsce w samochodzie znajdowały się zakleszczone osoby. Z pomocą sprzętu hydraulicznego strażacy uwalniali je z wraku samochodu. 

Jednymi z pierwszych osób, które udzialały pomocy poszkodowanym nastolatkom byli funkcjonariusze służby więziennej, którzy przejeżdżali więźniarką przez Rudy w momencie wypadku. Jeden z nich okazał się ratownikiem medycznym. Do Rud poza strażakami z powiatu raciborskiego zadysponowano trzy zastępy strażaków z JRG Rybnik.

Na miejsce zadysponowano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 4 z bazy w Gliwicach oraz Ratownik 23 z bazy w Opolu. Prowizoryczne lądowisko urządzono na boisku pobliskiej szkoły. Maszyny zabrały najciężej poszkodowanych do szpitala w Sosnowcu. To 18-latek i 18-latka, którzy siedzieli z przodu pojazdu. 

To nie jedyna osoba poszkodowana w tym zdarzeniu. Kiedy strażacy wycinali z wraku zakleszczoną nastolatkę, na miejsce przyjechała roztrzęsiona kobieta. Na widok wraku straciła przytomność i sama wymagała poważnej pomocy lekarskiej. Ulica Raciborska była zablokowana przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy.

(acz)

Miejsce wydarzenia: