Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Patrol

Włamywacze z Rybnika zatrzymani przez policję

12.06.2017 11:43 | 0 komentarzy | acz

Kryminalni z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zatrzymali złodziejski duet, podejrzany o kradzież z włamaniem.

Włamywacze z Rybnika zatrzymani przez policję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony piątek, policjanci z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do piwnicy, mieszczącej się w jednym z bloków przy ulicy Ogrodowskiego w Rybniku. Złodzieje skradli elektronarzędzia, m.in. piłę łańcuchową, wiertarki, szlifierki, wkrętarkę, skrzynki z kluczami, głośniki i router. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 2100 złotych.

Podczas wykonywania czynności w tej sprawie, śledczy ustalili osoby, mogące mieć związek z tym zdarzeniem. Następnego dnia kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę oraz 44-letnią kobietę. Podczas przeszukania ich mieszkania oraz należących do nich pomieszczeń gospodarczych, śledczy odnaleźli i zabezpieczyli wszystkie skradzione przedmioty, które zostały już przekazane pokrzywdzonym. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazało się, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara od roku do lat 10 pozbawiania wolności.