Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

Kradzież na rybnickim osiedlu Nowiny

10.05.2017 11:13 | 2 komentarze | acz

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu.

Kradzież na rybnickim osiedlu Nowiny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do samochodu. Stróżów prawa zaalarmował właściciel. Pokrzywdzony podchodząc do swojego auta zaparkowanego przy ulicy Kardynała Bolesława Kominka, zobaczył wybitą szybę w drzwiach. Zgłaszający zauważył też, że w samochodzie brakuje m.in. radia. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Po kilku minutach policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli radio samochodowe oraz inne skradzione przedmioty. 35-latek siedział na klatce schodowej jednego z bloków przy ulicy Kardynała Bolesława Kominka. Pokrzywdzony potwierdził, że znalezione przez policjantów rzeczy należą do niego.

Włamywacz został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 600 złotych. Dalszy los rybniczanina leży w rękach sądu.

Miejsce wydarzenia: