Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Patrol

Kobieta miała za krótkie nogi. Jej mąż stanie przed sądem

21.12.2016 11:19 | 5 komentarzy | acz

W poniedziałek wieczorem w Knurowie policjanci otrzymali telefoniczną informację o podejrzeniu prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Anonimowy świadek zauważył, że kierowca małego mercedesa nie może utrzymać toru jazdy. Sprawą zajął się patrol drogówki z gliwickiej komendy.

Kobieta miała za krótkie nogi. Jej mąż stanie przed sądem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Około 20.30 załoga radiowozu spostrzegła zaparkowanego już przy ul. Lignozy mercedesa A klasy na rybnickich numerach rejestracyjnych oraz stojące obok dwie osoby, wysokiego mężczyznę i dużo niższą kobietę. Po chwili policjanci podeszli do pary i zapytali mężczyznę, czy prowadził auto. Ten odpowiedział, że przed chwilą przyjechał wraz z żoną i to ona kierowała.

Policjant zajrzał jednak do pojazdu i spostrzegł, że siedzenie w nim jest maksymalnie odsunięte. Zaproponował eksperyment: poprosił, aby kobieta usiadła za kierownicą i uruchomiła samochód. Wówczas okazało się, że przy tak ustawionym fotelu nie była ona w stanie sięgnąć do kierownicy, a przede wszystkim – pedałów. Wobec takiego dowodu mężczyzna nie miał innej możliwości, jak przyznać się do kierowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-latek miał we krwi 2,4 promila alkoholu. mieszkaniec powiatu rybnickiego stracił już prawo jazdy i czeka na proces karny.