Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Poszli w miasto uświadamiać raciborzan. Mówili o ekologii

26.09.2018 09:34 | 0 komentarzy | d

W przedostatni weekend września cała Polska angażowała się w akcję „Sprzątania Świata”. W przedsięwzięcie włączyła się również Szkoła Podstawowa numer 15 z Raciborza.

Poszli w miasto uświadamiać raciborzan. Mówili o ekologii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starsi uczniowie wraz z opiekunami porządkowali wyznaczony teren. Młodsi swoje poparcie dla ochrony środowiska zamanifestowali nieco inaczej. Już po raz dziesiąty EkoElfy ruszyły w miasto uświadamiać raciborzan. Dzieci mówiły o tym, jak ważną sprawą jest ochrona własnego środowiska oraz co robić, żeby żyło nam się dobrze, według idei hasła „Akcja - segregacja”.

- Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali własnoręcznie wykonane ulotki o tematyce ekologicznej propagujące ideę dbałości o środowisko, jego ochronę poprzez segregowanie zużytych odpadów, oszczędzanie wody, energii, papieru oraz ochronę powietrza. Dodatkowo klasy przygotowały kolorowe transparenty z hasłem, zielone baloniki, no i oczywiście strój zielonego Ekoelfa – relacjonuje Estera Kurzydem, nauczycielka SP 15.

Osiem klas I-III maszerowało raźno przez miasto, śpiewając ekologiczne piosenki i wręczając zdumionym przechodniom samodzielnie przygotowane ulotki. Dzieciaki wzbudzały podziw i zainteresowanie mieszkańców Raciborza. - Najważniejsze, żeby nie śmiecić, lecz segregować i częściej jeździć rowerem niż autem - tak dzieci tłumaczyły akcję przypadkowym przechodniom.