Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Olimpiada dla najmłodszych

10.03.2015 00:00 red

Czerwionka-Leszczyny. 24 lutego odbyła się V Olimpiada Placówek Specjalnych i Integracyjnych zorganizowana przez Przedszkole nr 1 z Oddziałem Integracyjnym „Promyczek” w Czerwionce-Leszczynach.

Potyczki sportowe rozgrywały się na sali gimnastycznej ZSS nr 9 im. W. Sherborne. W pozytywnej rywalizacji wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 10 im. J. Tuwima w Czerwionce-Leszczynach, wychowankowie klasy integracyjnej ze Szkoły Podstawowej w Przegędzy, uczniowie ZSS nr 9 im. W. Sherborne w Czerwionce-Leszczynach oraz dzieci z grup integracyjnych z Przedszkola nr 1 z Oddziałem Integracyjnym „Promyczek” w Czerwionce-Leszczynach. Podczas rozgrywek sportowych hala była pełna kibiców oraz gości. Podczas trwania zawodów panowała znakomita atmosfera. Dzięki pomocy wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach olimpiada przebiegła bardzo sprawnie.

Po zakończonych konkurencjach wszyscy uczestnicy otrzymali złote, srebrne oraz brązowe medale. Każda drużyna została nagrodzona pamiątkowym pucharem. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Przegędzy, drugie ZSS nr 9 im. W. Sherborne, a trzecie ex aequo Przedszkole nr 1 z Oddziałem Integracyjnym „Promyczek” oraz Przedszkole nr 10 im. J. Tuwima.

(ska)

  • Numer: 10 (435)
  • Data wydania: 10.03.15
Czytaj e-gazetę