Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

"Czyste powietrze" bliżej mieszkańców Krzyżanowic

04.03.2020 09:24 | 2 komentarze | mad

Mieszkańcy kolejnej gminy będą mogli łatwiej sięgnąć po rządowe środki udzielane w ramach programu "Czyste powietrze" na wymianę starego źródła ciepła na ekologiczne, na termomodernizację budynku oraz na odnawialne źródła energii. Jednak w przypadku Krzyżanowic mowa o innym rozwiązaniu aniżeli tworzenie w urzędzie stanowiska ekodoradcy. Tam od 6 marca działać będzie punkt konsultacyjny spółki "Czyste Powietrze".

"Czyste powietrze" bliżej mieszkańców Krzyżanowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na minionej sesji rady gminy w Krzyżanowicach wójt Grzegorz Utracki zapowiadał, że urząd prowadzi rozmowy z zewnętrzną firmą, która będzie pomagała mieszkańcom przy sięgnięciu po dotację z programu "Czyste Powietrze". To więc inne rozwiązanie, jakie podejmują samorządy z okolicy. Bo zamiast tworzenia w urzędzie stanowiska ekodoradcy, przedstawiciele firmy będą gościli w gminie na konsultacjach. – Myślę, że może to być dosyć ciekawa oferta – podkreślał podczas obrad wójt Utracki.

Punkt konsultacyjny otwarty będzie w każdy piątek w godzinach od 12:00 do 18:00 w świetlicy przy OSP Krzyżanowice. Oprócz skorzystania z porady i pomocy konsultanta będzie można uzyskać dodatkowe informacje od pracownika urzędu gminy, który zwykle będzie pełnić tam dyżur.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.