Forum Ekologiczne w Radlinie [ZAPOWIEDŹ]
Jak można wykorzystać ekologiczne źródła energii w przedsiębiorstwie oraz w gospodarstwie domowym i skąd wziąć na ten cele środki – m.in. o tym będzie można dowiedzieć się już 9 listopada w Radlinie, podczas pierwszej edycji Forum Ekologicznego. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenie jest Forum Firm zrzeszające przedsiębiorców Subregionu Zachodniego. Będzie to już kolejne wydarzenie o charakterze ekologicznym organizowane przez stowarzyszenie.
- Inicjatywa wyszła od przedsiębiorców. Konferencja o takiej tematyce jest potrzebna, gdyż stale rośnie zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami, zarówno w firmach jak i gospodarstwach domowych. Coraz więcej chętnych chce uczestniczyć w programach wymiany źródeł ciepła, mieszkańcy stosują urządzenia oszczędzające wodę, przybywa również instalacji wykorzystujących wody opadowe. W związku z nieustannie zaostrzającym się prawem dotyczącym ekologii, przedsiębiorcy jak i mieszkańcy, którzy inwestują w ekologiczne źródła energii, potrzebują informacji skąd na to pozyskać środki i m.in. taką wiedzę będzie można uzyskać w trakcie Forum Ekologicznego – wyjaśnia Bronisław Kostaniuk, Prezes Forum Firm.
Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w I Forum Ekologicznym, 9 listopada, o godzinie 16.00, do Domu Przyjęć Arkadia w Radlinie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wydarzenia. Dodatkowych informacji udziela Forum Firm pod numerem tel. 32 459 02 57.
Program Forum Ekologicznego:
Start godzina 16.00, Dom Przyjęć Arkadia, Radlin
1.Wystąpienia :
- „Możliwości finansowania innowacyjnych rozwiązań proekologicznych”
- Izabela Czeremcha Z-ca Kierownika Działu Doradztwa, Szkoleń i Marketingu Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju
- „Oddziaływanie zakładów na środowisko” Przedstawiciel zakładu JSW KOKS w Radlinie
- „Racjonalne wykorzystanie wody” przedstawiciel Wodociągów - Esox Spółka z o.o.
- „Budownictwo pasywne” - Tomasz Baron oraz dr inż. Iwona Kłosok-Bazan Wydział Mechaniczny Katedra Techniki Cieplnej i Aparatury Przemysłowej Politechniki Opolskiej
- „Pożyteczność pszczół” przedstawiciel Koła Pszczelarzy
- „Smog nasz powszedni” Janusz Piechaczek koordynator projektu "Wyjście smoga”.