Wtorek, 26 września 2023

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Ekodoradca odwiedził raciborskich przedszkolaków. "Nawyki ekologiczne są dla nich codziennością, a nie wyzwaniem"

19.10.2022 09:36 | 0 komentarzy | juk

Urząd Miasta w Raciborzu rozpoczął cykl spotkań ekodoradcy z przedszkolakami. Temtem zajęć jest czyste powietrze i jego zanieczyszczenie.

Ekodoradca odwiedził raciborskich przedszkolaków. "Nawyki ekologiczne są dla nich codziennością, a nie wyzwaniem"
17 października Zuzanna Poprawka pełniąca funkcję ekodoradcy spotkała się z podopiecznymi Przedszkola nr 23 im. Stefana Vajdy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Już od najmłodszych lat należy kształtować postawy proekologiczne - uważają raciborscy urzędnicy. Dlatego 17 października Zuzanna Poprawka pełniąca funkcję ekodoradcy spotkała się z podopiecznymi Przedszkola nr 23 im. Stefana Vajdy.

Tematem zajęć było hasło: Smog? Ale co to jest?. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, dlaczego Ziemia ma problem w dostarczaniu czystego powietrza zimą, jak należy się zachować kiedy smog już opadnie na miasto oraz jakie działania są ważne, aby zapobiegać zanieczyszczeniom powietrza. Przedszkolaki brały udział także w eksperymencie, dzięki któremu na własne oczy zobaczyli, jak wygląda smog.

- Dzieci były żywo zainteresowane tematyką zajęć oraz zadawały mnóstwo pytań. Czas spędzony w przedszkolu potwierdził, że nasi najmłodsi mają otwarte umysły i prawidłowe nawyki ekologiczne są dla nich codziennością, a nie wyzwaniem - przekazują urzędnicy z Raciborza. Co ciekawe, cykl zajęć o tematyce dotyczącej czystego powietrza i jego zanieczyszczeń zostanie przeprowadzony przez ekodoradcę również w innych placówkach przedszkolnych w Raciborzu.