Wtorek, 18 stycznia 2022

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Szpital w Jastrzębiu dostanie 3,5 mln zł, a Wodzisławiu 500 tys. zapowiada poseł Grzegorz Matusiak

01.05.2021 02:22 | 0 komentarzy | ska

Poseł Grzegorz Matusiak, wiceprzewodniczący rady miasta Jastrzębie-Zdrój Piotr Szereda, a także radny Michał Urgoł oraz Tomasz Pasek wzięli udział w konferencji prasowej przed biurem poselskim przy Mazowieckiej w Jastrzębiu-Zdroju. Tematem spotkania był Krajowy Fundusz Odbudowy i środki, które mają trafić dla szpitali w Jastrzębiu-Zdroju i Wodzisławiu Śląskim. 

Szpital w Jastrzębiu dostanie 3,5 mln zł, a Wodzisławiu 500 tys. zapowiada poseł Grzegorz Matusiak
Radny Michał Urgoł, poseł Grzegorz Matusiak, przewodniczący rady miasta Piotr Szereda oraz Tomasz Pasek podczas konferencji prasowej 30 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szansa na 770 mld złotych

- Pragniemy poinformować mieszkańców, że Fundusz Odbudowy, który ma szansę być przyjęty przez sejm 4 maja będzie dużą szansą dla odbudowy gospodarki Polski jak i rozwoju. Te 770 mld to właściwie półroczny budżet Polski. Te środki trafią przede wszystkim do samorządów: do oświaty, służby zdrowia - zapewnił poseł Grzegorz Matusiak.

- Mamy szansę na odbudowę naszej gospodarki i jej unowocześnienie. Dzisiaj planowane jest możliwe wydawanie środków. Województwo śląskie może pozyskać ponad 90 mld, a Jastrzębie-Zdrój blisko 2 mld zł. To ogromny budżet dla takich samorządów jak Jastrzębie. Przypomnę, że dzisiaj Jastrzębie jest na górze tabeli pod kątem pozyskania środków z budżetu państwa. 7,5 mln już dzisiaj jest w deklaracji na samorządową infrastrukturę, czyli ul. Wyzwolenia i odbudowę wiaduktu na al. Józefa Piłsudskiego - wyliczył poseł.

Plan na wsparcie szpitali w Jastrzębiu-Zdroju i Wodzisławiu Śląskim

- To są również środki na nasze szpitale. W tym roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzyma 3,5 mln zł, a Wojewódzki Szpital Chorób Płuc w Wodzisławiu Śląskim 500 tys. zł. To są środki, które przyczynią się przede wszystkim do modernizacji infrastruktury szpitalnej. To daje szansę na lepsze leczenie mieszkańców okolic i samego Jastrzębia-Zdroju - podkreślił Grzegorz Matusiak. Poseł poinformował również, że wskazana kwota 3,5 mln zł dla jastrzębskiej lecznicy ma wesprzeć modernizację oddziału neurologicznego. 

4 maja sejm ma głosować nad przyjęciem Krajowego Funduszu Odbudowy poprzez przyjęcie z budżetu Unii Europejskiej 770 mld zł. 

Pierwszy krok do kolei w Jastrzębiu

- Dla samorządu miasta Jastrzębie-Zdrój dodatkowe pieniądze na inwestycje to szansa na nowe możliwości dla Jastrzębia-Zdroju, stworzenie nowych miejsc pracy, stworzenie dojazdu kolejowego. Wczoraj na sesji rady miejskiej podjęliśmy decyzję o przekazaniu 500 tys. zł do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na stworzenie studium wykonalności pod kątem utworzenia kolei, o którą staramy się od wielu, wielu lat. To jest przykład, że te pieniądze w naszym samorządzie nie zostaną zmarnowane - powiedział Piotr Szereda, przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój. 

Ludzie:

Grzegorz Matusiak

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm