Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Kwarantanna na kopalni Marcel. Pracownik szybowy z koronawirusem

05.04.2020 16:02 | 29 komentarzy | ska

20 osób z kopalni Marcel zostało poddanych kwarantannie po tym, jak koronawirusa potwierdzono u pracownika szybowego. Ruch Marcel w kopalni ROW pracuje normalnie, mimo wprowadzenia szeregu procedur zapobiegawczych.

Kwarantanna na kopalni Marcel. Pracownik szybowy z koronawirusem
fot. arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwarantanna na kopalni Marcel. Pracownik szybowy z koronawirusem

Polska Grupa Górnicza S.A. potwierdza informacje o pracowniku kopalni ROW Ruch Marcel, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Spółka wdrożyła niezbędne procedury bezpieczeństwa.  - W niedzielę sztab kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej S.A. został poinformowany, że u jednego z pracowników oddziału szybowego Ruchu Marcel kopalni zespolonej ROW potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pracownik jest obecnie hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. Ostatni raz był obecny w miejscu pracy we wtorek 31 marca br. - informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG.

Zgodnie z procedurami wdrożonymi w Polskiej Grupie Górniczej S.A. niezwłocznie powiadomiono o fakcie zakażenia osoby, które miały bezpośredni kontakt z pracownikiem w miejscy zatrudnienia. - Łącznie jest to 20 osób. Pracownicy zostali skierowani na dwutygodniową kwarantannę oraz zobowiązani do kontaktu ze służbami sanitarnymi. Sztab kryzysowy PGG S.A. jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz sztabem kryzysowym wojewody. Odział szybowy Ruchu Marcel pracuje normalnie, kopalnia nie odnotowała przerw w wydobyciu. Procedury wdrożone w PGG S.A. w związku z sytuacją epidemiczną zadziałały prawidłowo - wyjaśnia Tomasz Głogowski. 

Jak już informowaliśmy, spółka podjęła wiele różnych działań, aby chronić pracowników i zminimalizować ryzyko zarażenia. Na terenie wszystkich oddziałów PGG S.A. stworzono dodatkowe punkty do mycia i dezynfekcji rąk. Ograniczono ilość osób w górniczych wyciągach szybowych, a podczas zjazdów i wyjazdów wprowadzono bezwzględny nakaz używania masek ochronnych. Systematycznie przeprowadzana jest także dezynfekcja najbardziej newralgicznych miejsc - łaźni, lampowni, cechowni i ważnych ciągów komunikacyjnych. Codziennie odbywa się pomiar temperatury u wchodzących na teren zakładu pracowników.

Przypomnijmy, że koronawirusem zarażone zostały dwie pielęgniarki z punktu opatrunkowego kopalni Rydułtowy, gdzie na kwarantannę skierowano 8 osób. 

Więcej informacji o pracownikach kopalni zarażonych koronawirusem przeczytacie:

2 OSOBY ZARAŻONE KORONAWIRUSEM NA KOPALNI. TO PIELĘGNIARKI Z PUNKTU OPATRUNKOWEGO