Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Radny Marcol bronił się przed zarzutem o kłamstwie. "Oskarżał" go dyrektor szpitala

29.01.2019 22:11 | 1 komentarz | ma.w

Styczniowa sesja powiatowa. Franciszek Marcol członek klubu PiS, były wójt Nędzy powiedział, że szpital rejonowy nie "przerobił" pieniędzy na zabiegi okulistyczne. Sugerował, że to wina dyrekcji. Obecny na posiedzeniu szef lecznicy Ryszard Rudnik stwierdził, że radny Marcol mówi nieprawdę.

Radny Marcol bronił się przed zarzutem o kłamstwie. "Oskarżał" go dyrektor szpitala
Franciszek Marcol dyskutował z dyrektorem szpitala na sesji twierdząc, że lecznica zwróciła do NFZ niewykorzystane pieniądze na zabiegi zaćmy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Franciszek Marcol oznajmił, że szpital nie skorzystał z pieniędzy, jakie "znalazły się w Narodowym Funudszu Zdrowia". - Nie przerobił tych pieniędzy, a były one na operacje bioder i na zaćmę - mówił i wskazał na termin końca ubiegłego roku. - A wcześniej część pacjentów rezygnowała z uwagi na odległe terminy - dodał Marcol. Powołał się na słowa dyrektora Rudnika wygłoszone, zdaniem radnego, na forum komisji zdrowia, że szpital nie był w stanie przerobić pieniędzy na biodra i zaćmę.

Obecny na sesji dyrektor szpitala rejonowego Ryszard Rudnik poprosił o umożliwienie mu zabrania głosu w tej sprawie.

- To co powiedział pan radny to całkowita nieprawda - zaczął szef szpitala.

Poinformował, że operacji zaćmy i stawów kolanowego i biodrowego szpital wykonuje z roku na rok coraz więcej. - Wszystkie dodatkowe pieniądze na te cele zostały wykorzystane. Przekroczyliśmy wyznaczone limity, dostaliśmy pieniądze dwukrotnie w ubiegłym roku - podkreślił Rudnik. Dodał, że dodatkowe pieniądze poza kontraktem szpital zawsze wykorzystuje.

F. Marcol zaznaczył, że mówił o pieniądzach pozakontraktowych, na zabiegi zaćmy. - Udowodnię panu, że tak było. Mówił pan o tym radnym na komisji - obstawał przy swoim radny. - Takich sytuacji nie ma - kontrował R. Rudnik.

Po chwili radny z Nędzy wyszukał w internecie: Rzeczpospolita napisała, że 281 mln zł trafi do NFZ w województwach, tam gdzie kolejki do zabiegów są najdłuższe, a pacjenci leczą się za granicę. Gazeta pisała o tym w kwietniu 2018 roku. Chyba nie kłamię?

Dyrektor Rudnik skwitował tylko: pieniądze trafiły do NFZ

W dyskusję włączył się przewodniczący rady powiatu Adam Wajda: mówimy o przyznanych pieniądzach i tych, które wykorzystał szpital, jeśli tam trafiły. Kwestionowane jest, że zwrócono pieniądze nieprzerobione w szpitalu. To sprawa do wyjaśnienia.

Ludzie:

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Franciszek Marcol

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu